Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaKolejny spór między wójtem gminy Białe Błota i radnymi. Dotyczy on dwóch uchwał, urząd żąda sprostowania
04.02.2019 | 09:10

Kolejny spór między wójtem gminy Białe Błota i radnymi. Dotyczy on dwóch uchwał, urząd żąda sprostowania

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Radni na ubiegłotygodniowej sesji uchwalili budżet, ale dyskusja była bardzo burzliwa.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Przedstawiciele białobłockiego magistratu skierowali pismo do przewodniczącego rady gminy i radnych klubu „Wybieram Gminę Białe Błota”.

Jak czytamy w piśmie, które jest datowane na 31 stycznia, radni mają dokonać sprostowania dwóch uchwał i jednocześnie zaprzestać naruszania dóbr osobistych wójta gminy Dariusza Fundatora.

Poszło o treści związane m.in. z zatrudnianiem w urzędzie osób, które w wyborach samorządowych występowały w komitecie Fundatora. – Twierdzenia radnych klubu „Wybieram Gminę Białe Błota” sugerujące, że polityka kadrowa prowadzona w urzędzie ma związek z wyborami, są niezgodne z prawdą – czytamy w oświadczeniu. Dodano w nim, że wójt nie zatrudnił do chwili obecnej żadnej osoby z komitetu wyborczego, z którego startował w wyborach samorządowych. Przedstawiciele urzędu precyzują również, że w białobłockim magistracie nie doszło do zwolnień masowych. – Umowę o pracę rozwiązano za wypowiedzeniem z trzema pracownikami. Jednej osobie zaproponowano nowe warunki pracy, jednak nie wyraziła ona zgody na ich przyjęcie – podkreślono. Sam wójt przyznaje, że twierdzenia zawarte w uzasadnieniu uchwały są niezgodne z prawdą i służą manipulacji opinią publiczną.

Radni zostali także skrytykowani. – Państwa działania wymierzone przeciwko Wójtowi i osobom z nim współpracującym, nie spowodują zmiany zamierzonego przez obecny organ wykonawczy działania.  Świadomie bądź nie, działacie Państwo na szkodę mieszkańców Gminy Białe Błota i kompromitujecie gminę w środowisku lokalnym jak i w skali województwa. Urząd Gminy Białe Błota na czele z Wójtem pragnie by nasza Gmina rozwijała się, była miejscem interesujących wydarzeń artystycznych, miejscem gdzie warto być – czytamy dalej. W piśmie skomentowana została również kwestia likwidacji referatu kontroli, gdzie zdecydowano się na przywrócenie stanu sprzed 1.01.2018 r., tj. skierowaniu jego zadań do referatu podatków i opłat. Jednocześnie, jak pisze Fundator, nie jest prawdą informacja o likwidacji referatu ochrony środowiska, który został w obecnej strukturze wcielony do referatu gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska. Najwięcej emocji wzbudziła również kwestia likwidacji stanowiska radcy prawnego. – Po dokonaniu weryfikacji wszystkich składników wynagrodzenia prawnika świadczącego pomoc prawną na podstawie umowy o pracę, a kosztów obsługi zewnętrznej kancelarii prawnej, podjęto decyzję o rozpoczęciu współpracy z kancelarią. Co więcej, wójt rozpoczynając sprawowanie urzędu chce otaczać się osobami, do których ma zaufanie i Wójt jako kierownik jednostki decyduje z kim współpracuje – informuje urząd. Zdaniem przedstawicieli władz urzędu, nieprawdą jest twierdzenie o braku współpracy radnych z kancelarią. Wskazano również to, że umowa, którą zawarł wójt z kancelarią jest dostępna w urzędzie, ale żaden z radnych nie złożył wniosku o wgląd w ten dokument.

– Wzywam Państwa do sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w uzasadnieniu podjętych uchwał w ciągu 7 dni od otrzymania niniejszego pisma na profilu Komitetu Wybieram Gminę Białe Błota prowadzonym na portalu społecznościowym Facebook oraz poprzez odczytanie na najbliższej sesji Rady Gminy Białe Błota przez Przewodniczącego Klubu Wybieram Gminę Białe Błota Pana Łukasza Wyszomirskiego. Mieszkańcy zasługują na rzetelne i prawdziwe informacje – przyznano. Dodano również, że jeśli radni nie dokonają tych przeprosin, wówczas sprawa zostanie skierowana na drogę sądową.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
2 lat temu

Fundator, weź się za robotę!

Powiązane treści