Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaKolejny sukces studentek UTP! Ich projekty zyskały uznanie na prestiżowym konkursie
04.11.2020 | 09:59

Kolejny sukces studentek UTP! Ich projekty zyskały uznanie na prestiżowym konkursie

Na zdjęciu: Kampus UTP w Fordonie.

Fot. Klaudia Karczmarek

Studentki Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego – Monika Czapiewska i Emilia Nowakowska otrzymały nagrody w tegorocznej edycji konkursu ART OF PACKAGING 2020.

W tegorocznej edycji konkursu ART OF PACKAGING 2020 Debiuty dla Najlepszego Opakowania Roku 2020, studenci kierunku Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Pracowni Projektowania Opakowań i koła naukowego, prowadzonych przez mgr sztuki Anitę Szymankiewicz odnieśli niekwestionowany sukces. Przedstawiciele UTP uzyskali aż dziesięć nominacji dla najlepszych opakowań roku, i to w pięciu różnych kategoriach. – Prace na konkurs nadesłało 21 uczelni z kraju. Bydgoska uczelnia uplasowała się w rankingu na drugim miejscu, wyprzedził ją tylko Uniwersytet Artystyczny z Poznania, który uzyskał 13 nominacji – przekazywał wiosną uniwersytet.


CZYTAJ TAKŻE: UTP rozpoczyna rozbudowę fordońskiego kampusu. Podpisano umowę z wykonawcą prac


Finał czternastej edycji konkursu odbył się 12 października w Sali Ziemi, znajdującej się w kompleksie Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Dream Packaging”. Według organizatorów, poziom był niezwykle wysoki, a nominowane prace były skrupulatnie dopracowane zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Dlatego tym większa jest radość, że wśród zwycięzców znalazły się studentki Wzornictwa UTP – informuje uczelnia.

Zwyciężczynią kategorii ,,Na miarę” została Monika Czapiewska. Komisja konkursowa nagrodziła jej projekt zestawu opakowań na maszynki do golenia „#shaveit”. W kategorii ,,Pack & Gift” triumfatorką została Emilia Nowakowska. Jury doceniło jej projekt pod nazwą „Candles”, w ramach którego powstała seria opakowań na świece zapachowe.

Ogólnopolski konkurs ART OF PACKAGING jest organizowany od 2006 roku w Poznaniu. Jego celem jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań, a także promocja branży. Kapituła konkursowa, spośród nadesłanych propozycji wyłania najlepsze koncepcje opakowań na dowolny produkt, przyznając mu nagrodę Perły wśród Opakowań. Są to projekty, które nie funkcjonują jeszcze na rynku – podczas konkursu można zatem zaprezentować potencjalne możliwości wykorzystania go w praktyce. Nagrodę zdobywa najbardziej innowacyjny pomysł/projekt na opakowanie dowolnego produktu, przedstawiony w formie wizualizacji i/lub zdjęć oraz prototypu jako wzoru doświadczalnego, będącego odwzorowaniem zaprojektowanego wyrobu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści