Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 13 • L 12
14C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejny transfer Łuczniczki. Tym razem atakujący
02.06.2017 | 18:32

Kolejny transfer Łuczniczki. Tym razem atakujący

Łuczniczka buduje skład na nowy sezon.

Na zdjęciu: W przyszłym roku w koszulce Łuczniczki będzie występował Paweł Gryc.

Fot. Jacek Gil

Włodarze Łuczniczki Bydgoszcz nie próżnują. Ledwie wczoraj poinformowali o pozyskaniu środkowego Michała Szalachy, a już dzisiaj do bydgoskiego klubu dołączył nowy zawodnik. To atakujący Paweł Gryc.

Gryc przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, a do poprzedniego sezonu występował w BBTS-ie Bielsko-Biała. W Łuczniczce o miejsce w wyjściowej szóstce będzie rywalizował z Bartoszem Filipiakiem.

Młody atakujący związał się z bydgoskim klubem rocznym kontraktem. – Wybrałem Łuczniczkę Bydgoszcz, ponieważ chcę podejmować nowe wyzwania i dalej się rozwijać – mówi Gryc w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż współpracował on z Jakubem Bednarukiem w reprezentacji Polski juniorów. – Z trenerem Bednarukiem znamy się bardzo dobrze. Mieliśmy okazję kilka miesięcy pracować ze sobą. Trener zadzwonił do mnie z propozycją współpracy i zgodziłem się. Wiem, że wiele mogę się nauczyć przy jego boku – dodaje Gryc.

Trener Bednaruk również cieszy się z transferu. – Jest to chłopak o sporym potencjale, który po perypetiach jest w stanie zagrać na dobrym poziomie. Znamy go jeszcze z juniorów, więc wiemy jak z nim pracować, mamy świadomość jego wad i zalet – mówi szkoleniowiec. – Rywalizacja na ataku w zespole zapowiada się ciekawie, obaj mają różne parametry, charakterystykę i o to właśnie nam chodziło – dodaje Bednaruk.

Gryc jest trzecim nowym graczem pozyskanym przez Łuczniczkę. Wcześniej roczny kontrakt z klubem podpisał także portorykański rozgrywający Edgardo Goas, a dwuletnią umową z Łuczniczką związał się środkowy Michał Szalacha. Jak zapewniają działacze klubu, to nie koniec wzmocnień i w ciągu najbliższych kilku dni mamy poznać nazwiska kolejnych nowych zawodników w bydgoskim klubie. Ważne kontrakty już wcześniej mieli: rozgrywający Patryk Szczurek i Piotr Sieńko, atakujący Bartosz Filipiak, środkowi Wojciech Jurkiewicz i Mateusz Sacharewicz oraz przyjmujący Jakub Rohnka i Kacper Bobrowski.

Z drużyną pożegnali się: atakujący Marcel Gromadowski (szuka klubu), środkowi Jan Nowakowski (Onico Warszawa) i Mateusz Siwicki (szuka klubu), przyjmujący Igor Yudin (Zenit Kazań, Rosja) i Milan Katić (powrót do PGE Skry Bełchatów po wypożyczeniu), a także libero Mateusz Czunkiewicz, który po zakończeniu okresu wypożyczenia powrócił do Lotosu Trefla Gdańsk.


Powiązane treści