Bydgoszcz
16C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 17 • L 15
15C
Czw
17C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejny udany miesiąc bydgoskiego lotniska. Już szesnasty z rzędu
lotnisko Bydgoszcz
11.02.2019 | 12:32

Kolejny udany miesiąc bydgoskiego lotniska. Już szesnasty z rzędu

Port lotniczy podsumował rezultaty ze stycznia.

Na zdjęciu: Bydgoskie lotnisko ubiegły rok zakończyło z rekordowym rezultatem 413 tysięcy odprawionych pasażerów.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Niemal trzydzieści tysięcy pasażerów zostało odprawionych w styczniu na bydgoskim lotnisku. To wzrost o ponad jedną piątą w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. 

Zobacz również:

LOT likwiduje połączenie do Kijowa. Do Lwowa polecimy dopiero wiosną

Styczeń był tym samym szesnastym z rzędu miesiącem ze wzrostami w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Z jego usług w minionym miesiącu skorzystało dokładnie 29 732 podróżnych, podczas gdy dwanaście miesięcy wcześniej rezultat był o blisko pięć i pół tysiąca osób niższy. – Wzrost wyniósł więc 22,4%. Zwiększyła się również liczba operacji lotniczych – o 8,7% – do 437 startów i lądowań samolotów – wylicza Daniel Mackiewicz, rzecznik bydgoskiego lotniska.

 Lotnisko chętnie chwali się też wynikami osiągniętymi w całym ubiegłym roku. Przypomnijmy, że osiągnięto wówczas rekordowy rezultat w historii jego funkcjonowania, przebijając granicę 400 tysięcy pasażerów (ostatecznie bilans zamknął się na 413 tysiącach odprawionych osób). Oznaczało to wzrost liczby podróżnych o 81 tysięcy. W dynamice procentowej – o blisko jedną czwartą. – W gronie lotnisk poniżej miliona pasażerów byliśmy w tym względzie liderem w 2018 roku – mówi prezes PLB Tomasz Moraczewski.

W ostatniej dekadzie stycznia zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wycofane zostały połączenia LOT-u do Kijowa oraz Lwowa. Wiosną do rozkładu wrócą tylko te ostatnie. Do Kijowa, tyle że na lotnisko Boryspol, nadal można latać dzięki ofercie Ryanaira. W ślad za decyzją LOT-u zlikwidowana została obsługująca nocne loty linia 37N.

W zakresie planów na rozpoczęty niedawno rok w bydgoskim porcie więcej mówi się o inwestycjach niż nowych kierunkach. – Istotnym wyzwaniem będą dla nas inwestycje w obrębie infrastruktury obejmujące przebudowę parkingu i części terminala. To wdrożenie rozwiązań oczekiwanych przez pasażerów i podnoszących wygodę oczekiwania na lot – przekonuje prezes Moraczewski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści