Kompletny Zmarzlik wygrywa Memoriał Jancarza. Huckenbeck odpadł w fazie zasadniczej

Dodano: 30.03.2024 | 16:36

Na zdjęciu: Kai Huckenbeck zajął jedenaste miejsce w XVIII Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim.

Bartosz Zmarzlik wygrał rozegrany w Wielką Sobotę (30 marca) żużlowy memoriał im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. Jedenaste miejsce w zawodach zajął żużlowiec ABRAMCZYK Polonii Bydgoszcz, Niemiec Kai Huckenbeck.

– Ostatnio startowałem tutaj pięć – sześć lat temu, ten tor jest trochę inny niż zwykle, jest bardzo twardy – mówił Huckenbeck w rozmowie z Łukaszem Benzem z Canal+Sport w przerwie po pierwszej serii startów. Niemiecki zawodnik ABRAMCZYK Polonii zmagania w gorzowskim memoriale zaczął od zaciętej walki o wygraną z zawodnikiem miejscowej Stali Jakubem Miśkowiakiem. Na linii mety, minimalnie lepszy był zawodnik gospodarzy.

Huckenbeck potem dwa razy był trzeci, a w swoim czwartym starcie zanotował niegroźny upadek. Niemiec wygrał za to swój ostatni wyścig, w którym pokonał Patryka Dudka, Anglika Daniela Bewley’a i Oskara Palucha. Ostatecznie z siedmioma punktami został sklasyfikowany na jedenastym miejscu.

Turniej w Gorzowie Wielkopolskim padł łupem Bartosza Zmarzlika. Czterokrotny indywidualny mistrz świata z kompletem punktów wygrał w Kryterium Asów, podobnie było także w osiemnastej edycji memoriału na stadionie Stali. W finale wyprzedził Kacpra Worynę, Piotra Pawlickiego, a czwarty był w nim wspomniany Bewley.

W turnieju wystartował także Wiktor Przyjemski, który zaczął całkiem nieźle, bo od trzech punktów w dwóch startach. Później jednak dojeżdżał do mety ostatni i ukończył zmagania na 15. miejscu.

To nie koniec żużlowych emocji, bo w wielkanocny poniedziałek, 1 kwietnia na torze w Opolu odbędzie się finał Złotego Kasku, w którym rezerwowym będzie zawodnik bydgoskiej ABRAMCZYK Polonii Krzysztof Buczkowski.

ŻUŻEL – XVIII MEMORIAŁ IM. EDWARDA JANCARZA – GORZÓW WIELKOPOLSKI, 30.03.2024 R.

Wyniki
1. Bartosz Zmarzlik (Motor Lublin) 21 (3,3,3,3,3,3,3) + 1. miejsce w finale
2. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa) 12 (1,3,1,3,0,2,2) + 2. miejsce w finale
3. Piotr Pawlicki (Falubaz Zielona Góra) 14 (0,3,3,2,3,2,1) + 3. miejsce w finale
4. Daniel Bewley (Wielka Brytania / Sparta Wrocław) 11 (2,0,2,3,1,3,0) + 4. miejsce w finale
5. Patryk Dudek (Apator Toruń) 12 (2,3,2,3,2,0)
6. Martin Vaculik (Słowacja / Stal Gorzów) 10 (3,1,2,1,3,0)
7. Maciej Janowski (Sparta Wrocław) 10 (2,2,1,2,2,1)
8. Chris Holder (Australia / Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) 9 (1,2,2,2,1,1)
9. Jack Holder (Australia / Motor Lublin) 7 (0,1,3,1,2)
10. Szymon Woźniak (Stal Gorzów) 7 (3,0,1,1,2)
11. Kai Huckenbeck (Niemcy / ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz) 7 (2,1,1,w,3)
12. Oskar Fajfer (Stal Gorzów) 6 (1,2,0,2,1)
13. Jakub Miśkowiak (Stal Gorzów) 4 (3,0,1,0,0)
14. Przemysław Pawlicki (Falubaz Zielona Góra) 3 (0,0,3,-,-)
15. Wiktor Przyjemski (Motor Lublin) 3 (1,2,0,0,0)
16. Oskar Paluch (Stal Gorzów) 1 (0,1,0,0,0)
17. Villads Nagel (Dania / Stal Gorzów) 1 (1)