Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Komunikacyjna rewolucja w Fordonie. Droga lusterkowa będzie remontowana [MAPY]

Dodano: 16.07.2017 | 12:54

Komfort dojazdu do osiedla Eskulapa ma się znacząco poprawić - zapowiadają drogowcy.

Na zdjęciu: Wąskie gardło przy ulicach Zamczysko i Pod Skarpą ma zniknąć już po wakacjach.

Fot. Google Street View

Po kilku latach oczekiwań drogowcy rozpoczynają prace nad newralgiczną dla osiedla Eskulapa i górnego tarasu Fordonu trasą wzdłuż ulic: Zamczysko oraz Pod Skarpą. Od poniedziałku przez niemal dwa miesiące ruch w rejonie skrzyżowania tych ulic będzie poważnie utrudniony.

CZYTAJ TAKŻE: Linia tramwajowa do Fordonu w remoncie. W drugiej połowie sierpnia

Droga „lusterkowa” – takiego przydomka doczekała się trasa łącząca fordońskie osiedle z ulicą Armii Krajowej, a dalej – także Myślęcinkiem. Z jednej strony – wąska, pozbawiona wymalowanych pasów i pobocza, z dużą liczbą drzew, z drugiej – chętnie uczęszczana nie tylko przez mieszkańców Bydgoszczy, ale zapewniająca również alternatywny dojazd z Osielska. Spora liczba inwestycji mieszkaniowych na osiedlu Eskulapa sprawiła, że coraz częściej zaczęto mówić o konieczności jej modernizacji.

I taka ma właśnie, choć częściowo, rozpocząć się w poniedziałek, 17 lipca. Przez blisko dwa miesiące drogowcy będą w dwóch etapach przebudowywali skrzyżowaniu wspomnianych ulic Pod Skarpą i Zamczysko z ulicą Leśną, która wiedzie do Osielska.

Najpierw, przez około 25 dni prace będą toczyły się po zachodniej stronie skrzyżowania (od strony ul. Zamczysko). Na odcinku od zbiegu z ulicą Bystrzycką do głównego skrzyżowania (patrz mapka poniżej) droga będzie nieprzejezdna nie tylko dla aut, ale również rowerów, a także niedostępna dla pieszych. – Do ulicy Zamczysko dojazd będzie możliwy jedynie od strony ul. Armii Krajowej – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. Na osiedle Eskulapa dotrzeć będzie można z kolei jedynie od strony Fordonu.

remont_zamczysko_001_ZDMiKP

Po zakończeniu pierwszej części prac wykonawcy przeniosą się na ul. Pod Skarpą. Wyłączony z użytku będzie odcinek od głównego skrzyżowania aż do wysokości ul. Jasinieckiej. Ulicą Zamczysko będzie można dojechać wyłącznie do Osielska, mieszkańcy Fordonu muszą wybrać dojazd ul. Jasiniecką bądź trasę od strony ulic: Korfantego i Twardzickiego.

remont_zamczysko_002_ZDMiKP

W ramach modernizacji ulice Zamczysko oraz Pod Skarpą zostaną poszerzone (co wymaga wykarczowania drzew znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie), zyskają oznakowanie poziome, wzmocnione zostaną także pobocza. Ułożona zostanie ponadto – od strony Osielska – sieć kanalizacji. Koniec wszystkich robót zaplanowano na poniedziałek, 4 września.

To kolejna inwestycja zaplanowana w tej części Fordonu. Przypomnijmy, że na finiszu znajdują się prace nad rozbudową ulicy Matki Teresy z Kalkuty oraz Trybowskiego i Jasinieckiej.