Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKomunikat ZUS w związku z koronawirusem
zus bydgoszcz
15.03.2020 | 10:27

Komunikat ZUS w związku z koronawirusem

Na zdjęciu: ZUS wydał komunikat odnośnie skrócenia godzin obsługi klientów.

Fot. archiwum

Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych skracają godziny pracy i wprowadzają ograniczenia dla klientów. W dwa najbliższe poniedziałki, 16 i 23 marca, obsługa w placówkach będzie skrócona do godz. 15:00.

W związku z zaleceniem sanepidu, by unikać dużych skupisk ludzi wprowadziliśmy ograniczenia dla klientów. W salach obsługi ZUS nie może przebywać jednocześnie zbyt wiele osób. Takie kroki mają zapewnić maksymalne bezpieczeństwo klientom i pracownikom zakładu – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto w dwa najbliższe poniedziałki, 16 i 23 marca, obsługa w placówkach ZUS będzie skrócona do godz. 15:00

W placówkach Zakładu pojawiły się też skrzynki, w których można zostawić dokumenty i wnioski, by nie narażać się na bliski kontakt z innymi osobami. W przypadku potrzeby kontaktu można korzystać z informacji telefonicznej, wysłać list, maila, lub skorzystać z portalu PUE ZUS.

Uruchomiono specjalną infolinię pod numerem 22 560 16 00 – dla osób, które potrzebują informacji na temat m.in. rent i emerytur, spraw składkowych przedsiębiorców, zasiłków chorobowych i opiekuńczych, w tym dodatkowego zasiłku w związku z koronawirusem. Konsultanci są dostępni w dni robocze (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00–18:00). Pytania do ZUS można wysyłać również mailem na adres cot@zus.pl. Wysłanie zapytania jest także możliwa po zalogowaniu do Platformy Usług Elektronicznych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści