Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSW
H 15 • L 12
20C
Nd
22C
Pon
16C
Wt
17C
Sr
14C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKoncert na zakończenie wakacji. W Wakeparku wystąpi Organek
organek, wakepark -mat prasowe
27.08.2019 | 08:50

Koncert na zakończenie wakacji. W Wakeparku wystąpi Organek

Na zdjęciu: 30 sierpnia w wakeparku zagra grupa Organek.

Fot. Wakepark Bydgoszcz

Już w piątek w Wakepark Bydgoszczy będzie można koncertowo pożegnać wakacje. Wystąpi zespół Organek.

ØRGANEK to grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego i Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające – Głupi w 2014 roku (nominacja do Fryderyka w kategorii Album Roku Rock) oraz Czarna Madonna w 2016 (Fryderyki w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku). Oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był właśnie Tomasz Organek.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe) i Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał jak dotąd kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria), ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Green Festival i wielu innych).

Pod koniec marca 2019 roku zespół Organek wydał dwupłytową, platynową reedycję albumu „Czarna Madonna”. Wydawnictwo zawiera dwa premierowe utwory, w tym utwór „Niemiłość”, plus trzy covery grane przez zespół na koncertach od dłuższego już czasu. Nową płytę zespół planuje na przełom tego roku i następnego.

Początek wydarzenia o godz. 20:00. Bilety dostępne na Going i w Empiku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści