Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKoncert Progressive Evening w Bydgoszczy! Poznaj tegoroczne zespoły
14.10.2021 | 10:25

Koncert Progressive Evening w Bydgoszczy! Poznaj tegoroczne zespoły

Na zdjęciu: Wydarzenie odbędzie się już pod koniec października.

Fot. nadesłane

30 października (sobota) w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się szósta edycja wydarzenia Progressive Evening. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to Metal Edition. Kto wystąpi w tym roku?

Zespół Decapitated – polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Zespół powstał w grudniu 1996 roku w Krośnie z inicjatywy braci: gitarzysty Wacława „Vogga” Kiełtyki i perkusisty Witolda „Vitka” Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha „Saurona” Wąsowicza. W obecnym składzie grają Wacław „Vogg” Kiełtyka – gitara elektryczna (od 1996), Rafał „Rasta” Piotrowski – śpiew (od 2009), James Stewart – perkusja (od 2019).

Zespół Art of Illusion – polski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Założony w Bydgoszczy w 2002 roku po tym jak do Kamila Kluczyńskiego i Filipa Wiśniewskiego dołączył Paweł Łapuć. W bieżącym składzie występuje Filip Wiśniewski – gitara, Paweł Łapuć – fortepian/instrumenty klawiszowe, Kamil Kluczyński – perkusja, Artur Olkowicz – gitara basowa, Marcin Walczak – wokal.

Bright Ophidia – polska grupa muzyczna wykonującą metal progresywny. Zespół powstał z inicjatywy perkusisty Cezarego Mielko, gitarzysty Mariusza Maciejczuka oraz wokalisty Adama Bogusłowicza. Kilka miesięcy później do wyżej wymienionych dołączył basista Piotr Romaniuk w 1998 roku w Białymstoku. Obecny skład – Adam Bogusłowicz – wokal, Przemek  Figiel – gitara, Cezary Mielko – perkusja, Mariusz Rusiłowicz – bass, Marek Walczuk – gitara.

Organizatorem tego wydarzenia jest agencja Around Music. Bilety możecie zakupić w kasie MCK w Bydgoszczy ul. Marcinkowskiego 12, kasie GMG Białe Błota ul.Altanowa 15, na Ebilet lub na stronie www.aroundmusic.pl.

Jeśli jesteście fanami mocniejszych brzmień lub po prostu chcecie posłuchać muzyki, która do tej pory nie była obecna w waszym życiu na co dzień, to nie możecie przegapić tego wydarzenia!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści