Bydgoszcz
1C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKoncertowa jesień w Bydgoszczy
Opera Nova Bydgoszcz
15.10.2016 | 13:32

Koncertowa jesień w Bydgoszczy

Fani muzyki powinni być zadowoleni - w najbliższych dniach i tygodniach każdy znajdzie coś dla siebie.

Na zdjęciu: Część wydarzeń podczas Bydgoszcz Jazz Festival odbędzie się w Operze Nova.

Fot. Stanisław Gazda

Rap, pop czy jazz – nieważne, jakiej muzyki słuchasz. Tej jesieni na pewno nie będziesz się nudził!

Informacja o zbliżających się koncertach najbardziej ucieszy fanów rapu. Niedługo odbędzie się kilka koncertów, na które warto się wybrać. Już w piątek, 14 października o godz. 20:00 w klubie Estrada Stagebar zaprezentują się Łona, Webber & The Pimps. Dzień później w tym samym miejscu zagra Kękę. Koncert promujący jego najnowszy album „Trzecie Rzeczyˮ rozpocznie się o 20:00. W przyszłym miesiącu, czyli listopadzie, koncerty raperów odbywać się będą przede wszystkim w lokalu pod nazwą Towarzyska Kafe mieszczącym się przy ul. Poznańskiej 12 w Bydgoszczy. 4 listopada swój najnowszy krążek promować tam będzie Gedz. Tydzień później (11 listopada) koncert zagra skład PRO8L3M. Natomiast pod koniec miesiąca, 26 listopada, w Towarzyskiej Kafe posłuchać będzie można Małpy.

Osoby preferujące inną muzykę nie powinny czuć się zawiedzone. Pod koniec tego miesiąca, 30 października w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka odbędzie się koncert Sylwii Grzeszczak, której utwór „Tamta dziewczynaˮ szturmem zdobył listy przebojów. Natomiast 21 listopada w Bydgoszczy wystąpi legenda polskiej sceny rockowej — grupa T.Love. Zespół zagra  w klubie Kuźnia. Podobne klimaty będzie można usłyszeć podczas jednodniowej imprezy CoRock Festiwal 2016, którą w tym roku zaplanowano na 10 listopada. Gwiazdą festiwalu będzie grupa Hey. Przed nią na scenie w Artego Arenie zaprezentuje się Piotr Zioła i zespół Strachy na Lachy. Tego samego dnia w znajdującej się tuż obok Łuczniczce trwać będzie Bydgoska Gala Disco Polo. Podczas kilkugodzinnej imprezy zagra siedem grup: Boys, Akcent, Mig, Piękni i młodzi, Cliver, Playboys i Discoafera.

W październiku powody do zadowolenia powinni mieć również fani jazzu. Już w najbliższą niedzielę (16 października) rozpocznie się Bydgoszcz Jazz Festival. Podczas imprezy promującej muzykę jazzową w naszym mieście odbędą się koncerty i spotkania określane jako jam session.  W programie znajdują się wykonawcy o zróżnicowanej stylistyce: od jazzu akustycznego, przez fusion, po muzykę elektroniczną włącznie. Wydarzenia organizowane w ramach festiwalu odbywać się będą w Operze Nova, Teatrze Polskim oraz klubie Eljazz.

W znacznie bardziej oryginalnym miejscu trwać będzie festiwal Muzyka u Źródeł. Koncerty odbywać się będą na terenie zabytkowej stacji pomp należącej do bydgoskich wodociągów. W programie tegorocznej, ósmej edycji akcji znajduje się pięć koncertów. Pierwszy z nich zaplanowano na czwartego listopada. Gospodarzem wszystkich koncertów jest zespół Barock Quartet, który do wspólnego muzykowania zaprasza wybitnych kameralistów oraz uzdolnionych artystów młodego pokolenia.

To oczywiście tylko niektóre koncerty organizowane w Bydgoszczy. Więcej zapowiedzi innych imprez zamieszczanych jest na naszym portalu: www.metropoliabydgoska.pl. Szczegółowe informacje o wspominanych koncertach można znaleźć m.in. na wydarzeniach promujących je na Facebooku.


Powiązane treści