Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 12 • L 8
10C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKoncerty, opowieści podróżników i wiele atrakcji wodnych. Znamy szczegóły Steru na Bydgoszcz
Michał Sztybel, Daria Kieraszewicz, Łukasz Gliński, Łukasz Krupa_ konferencja Ster na Bydgoszcz - Przystań Bydgoszcz - SF
09.05.2019 | 18:56

Koncerty, opowieści podróżników i wiele atrakcji wodnych. Znamy szczegóły Steru na Bydgoszcz

Na zdjęciu: W czwartek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Sterowi na Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

W drugiej połowie czerwca miasto tradycyjnie zaprosi wszystkich miłośników wody na Ster na Bydgoszcz. W tym roku oferta festiwalu będzie zdecydowanie bogatsza niż w ubiegłych latach.

Ster na Bydgoszcz to już tradycyjna miejska impreza. Na nieco ponad miesiąc przed festiwalem ratusz przedstawił długą listę atrakcji.- W tym roku Ster odbędzie się w zmienionej, szerszej formie. Będzie część muzyczna, część podróżnicza, dołączymy też element merytoryczny – wymieniał podczas konferencji prasowej wiceprezydent Michał Sztybel. – Element zabawowy nadal będzie bardzo ważny, ale będziemy też chcieli pokazać, jak ważna jest rzeka w sensie przyszłości i jej wykorzystania – dodawał. Część muzyczna złożona będzie z występów dziewięciu artystów – po trzech w każdy z trzech dni festiwalu. Na razie wiadomo, że będą to Sokół, Daria Zawiałow, Łąki Łan, Mery Spolsky, Sonbird i Paulina Przybysz. Trzech pozostałych zostanie ujawnionych w najbliższych tygodniach.

Impreza od lat cieszy się wielką popularnością, o czym zapewniał Łukasz Krupa, dyrektor wydziału promocji miasta i współpracy z zagranicą. – W tym roku będzie podobnie. Jesteśmy przekonani, że wiele osób będzie chciało skorzystać ze skimboardów. Zorganizujemy też całą strefę familijną, w której będą czekać aktywności o tematyce wody na styku zabawy i nauki – wyjaśniał Krupa. W tym roku nie zabraknie też warstwy merytorycznej. Bydgoszcz od 2017 roku jest członkiem stowarzyszenia Inland Waterways International. Dzięki festiwalowi wodnemu miasto mogłoby starać się w najbliższych latach o organizację najważniejszej konferencji dotyczącej kanałów na świecie „World Canals”. – Zaprosiliśmy przedstawicieli stowarzyszenia, by uczestniczyli w zaplanowanych wydarzeniach festiwalowych, poznali potencjał turystyczny naszej rzeki oraz wzięli udział w seminarium „Bydgoszcz – nurt na przyszłość”, gdzie zostanie zaprezentowany potencjał miasta i stowarzyszenia – wyjaśniała Daria Kieraszewicz, jedna z inicjatorem działań.

Podczas Steru na Bydgoszcz będzie można też obejrzeć oryginalny certyfikat zaświadczający o ubiegłorocznym pobiciu rekordu Guinessa podczas parady kajakowej. Każdy z uczestników tamtego wydarzenia odbierze też swoje własne zaświadczenie. Sam Ster na Bydgoszcz ma poprzedzić ogólnokrajowa promocja. Informacje na temat festiwalu mają pojawić się na billboardach w największych miastach Polski, a także w ogólnokrajowych mediach.

Ster na Bydgoszcz (21-23 czerwca 2019)

Przystanek amfiteatr – spotkania z podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich podróżach. Będzie można spotkać m.in. Marka Mazura, który opowie o wyprawie rzeką Río Marañón, Michała Worocha z Wheelchairproject, Dagmarę i Leszka Jureckich, którzy przez ponad miesiąc razem z córką eksplorowali kajakami modułowymi indonezyjski archipelag Raja Ampat oraz Romualda Koperskiego, który opowie o podróży przez Syberię.

Przystanek kino – festiwalowe kino w Przystani Bydgoszcz będzie wyświetlać filmy podróżnicze

Przystanek Brda – wyścigi oraz nauka pływania na deskach SUP, parada jednostek pływających, wyścig butelkowy, wyścig smoczych łodzi i bydgoska masa kajakowa

Przystanek Flow UP – strefa aktywności wodnych na lądzie, czyli sup pool – basen 30×10 m, w którym zorganizowana zostanie akademia sportów wodnych dla dzieci i nie tylko, a najmłodsi będą uczyć się, jak korzystać z różnorodnego sprzętu wodnego; 20-metrowy tor do skimboardu (rzucenie deski na wodę, naskok na nią i wykonanie jak najdłuższego ślizgu); rywalizacja na trickbardzie i gyroboardzie, a także fotościanka

Przystanek plaża – strefa relaksu i muzyki z palmami, leżakami, parasolami i wikliną

Koncerty – codziennie wystąpią trzy gwiazdy. Będą to: Sokół, Daria Zawiałow, Łąki Łan, Mery Spolsky, Sonbird, Paulina Przybysz oraz trzech artystów, których nazwiska zostaną dopiero ogłoszone.

Wstęp na wszystkie atrakcje wolny, 21-23 czerwca.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści