Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 16
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
23C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKończą się prace na Szarych Szeregów. Rozpoczęły się częściowe odbiory [ZDJĘCIA]
5-11-2019_ węzeł Wojska Polskiego-Szarych Szeregów - SF (16)
11.11.2019 | 21:13

Kończą się prace na Szarych Szeregów. Rozpoczęły się częściowe odbiory [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Kierowcy mogą już się poruszać po zmodernizowanym węźle na Szarych Szeregów. Teraz rozpoczęły się jego odbiory.

Fot. Szymon Fiałkowski

Coraz bliżej otwarcia do ruchu jednego z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście – tego na Szarych Szeregów. Drogowcy poinformowali o rozpoczęciu jego częściowych odbiorów.

Węzeł na górnym tarasie miasta powstał w połowie lat 70. XX wieku. Ale w 2018 roku zapadła decyzja o tym, aby przeprowadzić jego rozbudowę.

Zobacz również:

Testowy przejazd tramwajów na górnym tarasie miasta

Za remont odpowiadała spółka ZUE, która prowadziła prace przy części torowej. Drogowcy informują, że wprowadzona została nowa relacja, która umożliwi tramwajom poruszanie się pomiędzy Glinkami i rondem Kujawskim. – Dodatkowo przed węzłem dobudowaliśmy trzecie tory na ul. Wojska Polskiego, które pozwolą składom na szybszy przejazd przez skrzyżowanie. Tramwaje jadące na wprost oraz skręcające w ul. Bełzy będą zajmowały różne tory. Cały węzeł tworzyć będzie zespół 12 zwrotnic i 10 krzyżownic – informuje ZDMiKP.

Prace na górnym tarasie jednak cały czas trwają i mają one zakończyć się w ciągu najbliższych miesięcy, jednakże rozpoczęły się już odbiory częściowe. Bydgoscy drogowcy poinformowali, że w połowie grudnia planują uzyskanie pozwolenia umożliwiającego przywrócenie w tym rejonie miasta ruchu tramwajowego. – Docelowy układ nowych linii będzie wprowadzony po oddaniu do użytku torowiska na Kujawskiej. Stanie się on również przedmiotem konsultacji społecznych. Obecnie trwają prace nad koncepcją – dodają drogowcy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści