Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Konfederacja przedstawia kandydatów do senatu. I planuje wizytę w Bydgoszczy Mentzena i Bosaka

Dodano: 12.08.2023 | 09:47

Na zdjęciu: Krystyna Jarocka (z lewej) z okręgu bydgoskiego i Jarosław Latawiec (z prawej) z okręgu inowrocławskiego - to oni z ramienia Konfederacji walczyć będą w wyborach o mandat senatorski.

Fot.

Znamy nazwiska kandydatów Konfederacji w wyborach parlamentarnych 2023 do senatu. Z okręgu bydgoskiego o mandat do wyższej izby parlamentu walczyć będzie Krystyna Jarocka, zaś z okręgu inowrocławskiego – Jarosław Latawiec.

Dwa tygodnie temu Konfederacja przedstawiła czołową trójkę na liście w wyborach parlamentarnych. O mandat do sejmu z trzech pierwszych miejsc w okręgu nr 4 (obejmującym Bydgoszcz i okolice), ubiegać się będą – z jedynki Marcin Sypniewski, z drugiego miejsca wystartuje Sławomir Ozdyk, a z trzeciego Michał Kotulski. Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu, formacja podczas konferencji prasowej przedstawi pełną obsadę swojej listy wyborczej. – Już teraz wiemy, że to będzie krótka, ale ciężka walka – tak o zbliżającej się kampanii wyborczej mówi Damian Gastoł z bydgoskiej Konfederacji.

Podczas konferencji prasowej na placu Wolności w Bydgoszczy, formacja przedstawiła kandydatów, którzy ubiegać się będą o mandat senatorski. Z okręgu bydgoskiego wystartuje Krystyna Jarocka, która stoi na czele Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna – to formacja wchodząca w skład koalicji Wolność i Niepodległość. Jarocka jest inżynierem elektronikiem, pracowała w przemyśle telekomunikacyjnym, gazowni czy w izbie lekarskiej. Czym zamierza się zająć w senacie? – Chcę, abyśmy zwrócili uwagę na godność człowieka, a to jest określenie występujące w naszej konstytucji i w preambule – mówi Jarocka i dodaje: – Godność człowieka i jego cześć jest podstawą wartości nas jako ludzi i jest źródłem prawa. Jarocka nawiązuje też do czasów pandemii, gdzie w jej ocenie, tej godności ludzie byli pozbawieni. – W ostatnich latach ogłoszono nam, że musimy chodzić w maskach, nie możemy odwiedzać bliskich w szpitalu, że rodzice nie mogą w nim być ze swoimi terminalnie chorymi dziećmi. Te osoby umierały samotnie wokół ludzi, których nie znały, bez opieki rodziców, księdza, a gdy umarły, to bez względu na to, co rodzina myślała, zostały skremowane – opowiada. Jej zdaniem, w ostatnich latach działy się paranoiczne rzeczy, a z punktu widzenia godności człowieka byśmy sobie na to nie pozwolili. – Przychodnie zostały zamknięte przed ludźmi, którzy mieli zawały, ulegli wypadkom. Karetki jeździły po szpitalach i szukały kilka godzin miejsca, gdzie zostanie przyjęty pacjent. We Francji i Niemczech takie rzeczy nie miały miejsca – przypomina i pyta retorycznie: – Co się takiego stało, że się na to zgodziliśmy? 

Kandydatem na senatora w okręgu inowrocławskim z kolei będzie Jarosław Latawiec – inowrocławianin i ekonomista. Jak mówi, ma córkę, ale ta wyjechała do pracy w Wielkiej Brytanii. Czym on z kolei chciałby się zająć w wyższej izbie parlamentu, gdyby udało mu się wywalczyć mandat? – Przede wszystkim prostymi i niskimi podatkami, tj. wpłynąć na to, aby zmieniła się legislacja, aby nie było komplikacji w systemie podatkowym i tym, aby w urzędach to urzędnik był dla klienta, a nie na odwrót – mówi. W jego ocenie, ważne jest to, aby były miejsca dla młodzieży i seniorów. – Widzę to po Inowrocławiu, gdzie to miasto się wyludnia i wieczorami nie ma co robić, a wszelkie miejsca są pozamykane, po prostu młodzież nie ma gdzie iść – dodaje.

W najbliższych dniach przedstawiciele formacji będą zbierali podpisy pod listami wyborczymi. – Będziemy stali w Bydgoszczy, w wielu miejscach i zachęcamy naszych sympatyków, aby w tej walce nas wspierali – dodaje Gastoł. Tymczasem na początku września do Bydgoszczy przyjadą liderzy Konfederacji: Sławomir Mentzen (on w wyborach parlamentarnych wystartuje z jedynki w Warszawie) i Krzysztof Bosak. Ich wizyta planowana jest na niedzielę, 3 września, a szczegóły zostaną przedstawione niebawem (nieoficjalnie słyszymy, że spotkanie ma odbyć się w Fabryce Lloyda – tym samym miejscu, gdzie niedawno Mentzen gościł ze swoim cyklem „Piwo z Mentzenem”).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
zzz
9 miesięcy temu

Mnie te listy zniechęcają. Weźmy taki Sypniewski. Pewnie będzie OK jako jedynka i pewnie się dostanie, ale spójrzcie kto jest zaraz za nim (z reguły ludzie głosują zgodnie z kolejnością) jakiś koleś z Niemiec co tylko o imigrantach gada i związku z Bydgoszcza ma tyle co nic. Trzeci jakiś narodowiec co z emigracji wrócił dopiero co i w sumie to wszystko co o nim można powiedzieć, bo w mediach społecznościowych go nie ma. Jak mój potencjalny głos na Sypniewskiego ma przepchnąć tego drugiego typa to już wolę zagłosować na Brejzę, czy Sikorskiego (kogo tam tu wystawią zobaczymy) i to pomimo,… Czytaj więcej »

Anżej
Anżej
9 miesięcy temu

I tak wyglądają następcy „brunatnych koszul”, część z nas pamięta jak to się skończyło a Ci co rozważają głosowanie na nich niech poczytają z historii, a ich program jest lustrem tamtych „ludzi”. Nie można na takich głosować to zbrodnia na własnym narodzie, nie piszę o konkretnych nazwiskach ale o formacji.

stary dziad
stary dziad
9 miesięcy temu

Pierwszy raz nie piszę swoich opinii a zwracam się do moich szanownych przedmówców. Najpierw do Anżeja. Z Pańskiego wpisu wynika że ewentualni posłowie Konfederacji na początek zajmą się paleniem Żydów, potem ,,pójdą ” w rozstrzeliwania ,, nieprawdziwych Polaków ” ,etc, Proszę jeszcze raz przeczytać swój niemądry wpis. To jest dramat. Teraz do zzz. Szanowna Panie / Pani, ma Pan/Pani całkowitą rację. Ale spodziewam się że w naszym okręgu Konfederacja otrzyma tylko jeden mandat, więc posłem zostanie wyłącznie Sypniewski. ,, Dwójka ” i ,, trójka ” – emigranci i ,,eksperci ”z bożej łaski ” – dostaną tyle co kot napłakał. Ma… Czytaj więcej »

Sebastian
Sebastian
9 miesięcy temu

Czy to nie jest ta partia której lider- Korwin nagrał filmik w którym przyznał ze ich program to sciema aby tylko przyciągnąć idiotow…..?