[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Konfederacja przedstawia kolejny punkt swojego programu. Postuluje obniżki akcyzy na benzynę i opłat parkingowych

Dodano: 17.09.2019 | 20:43

Na zdjęciu: Marcin Sypniewski i Damian Gastoł spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed stacją benzynową na placu Kościeleckich.

Fot. Szymon Fiałkowski

O zbyt wysokich cenach na stacjach benzynowych mówili we wtorek podczas konferencji prasowej liderzy Konfederacji na liście w okręgu 4.

Marcin Sypniewski spotkanie z dziennikarzami zorganizował przed stacją na placu Kościeleckich. – Dzisiaj tankując na stacji, tak naprawdę płacimy podatek i kupujemy hot-doga. Paliwo to zaledwie 40% ceny, którą płacimy na stacji, reszta to podatki – mówił Sypniewski i zapowiedział, że kolejnym z punktów programu Konfederacji będzie likwidacja akcyzy na paliwo, dzięki czemu benzyna może kosztować trzy złote.

Obniżenie ceny paliwa zahamuje wzrost cen, będzie też kołem zamachowym gospodarki. Cena paliwa wpływa bowiem na ceny niemal wszystkich produktów

– stwierdził lider listy Konfederacji w okręgu nr 4. Obniżka akcyzy na benzynę to niejedyny pomysł, o jakim dzisiaj mówiono podczas konferencji prasowej. Oprócz niej, przedstawiciele formacji postulują, aby bramki na autostradach zostały zastąpione winietami, bo – jak argumentują – to rozwiązanie, które stosowane jest w krajach zachodnich, przyspiesza z korzystania i opłacania autostrad. Ponadto, padł pomysł, aby obniżone zostały opłaty parkingowe w strefach śródmiejskich. Zdaniem Sypniewskiego, zbyt krzywdząca jest cena 9 zł za jedną godzinę parkowania, która stanowi aktualną granicę opłat. Dokładną cenę parkowania miałby nadal ustalać samorząd. Konfederacja postuluje także rozwiązania, które służyłyby zwiększeniu liczby miejsc parkingowych, a centra handlowe miałyby obowiązek określonej liczby miejsc w stosunku do wielkości powierzchni.

W tym tygodniu, przedstawiciele Konfederacji chcą ujawnić kolejne punkty wyborczego programu – te dotyczyć będą sfery związanej z rolnictwem i służbą zdrowia.

Konfederacja przedstawia kolejny punkt swojego programu. Postuluje obniżki akcyzy na benzynę i opłat parkingowych
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
2 lat temu

Żeby zrealizować obietnice obniżenia cen na stacjach Skutecki z Konfederacji zamiast medalu powinien chyba otrzymać od hezbollahu obietnice bezpłatnych dostaw paliw z Iranu. Uważam, ze oddanie głosu na Konfederacje, to jego zmarnowanie. Ci którym Polska leży na sercu mogą wybierać PiS z gwarancją skuteczności .

Anonimowy
2 lat temu

Do @Wyborca
Jeżeli uważasz że PIS robi dobrze dla Polski, to jesteś w błędzie, no chyba że model Wenezuelski jest najlepszym modelem państwa na świecie XD