Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
-0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKonferencja prasowa o stanie zdrowia Tomasza Golloba [RELACJA NA ŻYWO]
Tomasz Gollob
22.11.2017 | 09:41

Konferencja prasowa o stanie zdrowia Tomasza Golloba [RELACJA NA ŻYWO]

W środę lekarze i Tomasz Gollob spotkają się z mediami, aby opowiedzieć o stanie zdrowia Tomasza Golloba.

Na zdjęciu: W środę odbędzie się konferencja prasowa poświęcona zdrowiu Tomasza Golloba.

Fot. archiwum

W środę w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy odbędzie się konferencja prasowa poświęcona zdrowiu Tomasza  Golloba. Zapraszamy na tekstową relację na żywo.

[STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE, PROSIMY UŻYWAĆ KLAWISZA F5]

11:32 – prof. Harat: Te bóle, jakie odczuwał zawodnik były najpoważniejszymi. Nie działały leki. Tomek doznał wstrząśnienia mózgu i ten okres może być pokryty niepamięcią. Przed operacją odpowiadał na pytanie, gdzie odczuwa ból.

11:28 – dr Rybacki: Spotkałem się z różnymi ośrodkami i propozycjami leczenia zawodnika. Często były one niepoważne, tak samo jest też teraz. Chcą one na sławie zawodnika zyskać. Nie mamy wyłączności na leczenie Golloba.

11:26 – Gollob: Temat prezesowania Polonii? Powrócę do niego za jakiś czas. Na siłę nic nie chcę robić, ale jeśli będzie taka poważna propozycja i myśl ze strony klubu lub miasta, to poważnie do tego podejdę. 

11:23 – Gollob: Chciałem jeszcze wystartować w Dakarze. Wszystko było dograne, ale tak się stało. Jestem w częstym kontakcie z Leigh Adamsem i Darcy Wardem. Wymienialiśmy się spojrzeniami na te sprawy, które nas łączą. To, że Adams może władać nogą w 85% nie oznacza, że ja za chwilę będę władał obiema nogami.

11:13 – głos zabrał Tomasz Gollob. – Wyrażam wdzięczność całej sportowej Polsce, lekarzom ze szpitala. Wszystkie rzeczy, które miałem naprawiane w swojej karierze, to właśnie w tym szpitalu. Gdy znalazłem się tutaj w tym szpitalu po wypadku, byłem zadowolony. Lekarze którzy się mną opiekowali podczas kariery, znali moje problemy i jestem im za to wdzięczny. Cieszę się, że jestem w miarę „naprawiony”. W tym szpitalu jest wiele dobrych możliwości. To było świadome żeby unikać mediów. Potrzebowałem czasu, żeby się oswoić z tą sytuacją, która mnie zastała. Dziękuję Ekstralidze Żużlowej, która zaangażowała się w moją pomoc. 

11:09 – dr Jarosław Tywoniuk: Stosujemy szeroki zakres rehabilitacji. Rozpoczęła się ona w pierwszym okresie po urazie zawodnika. Po siedmiu miesiącach rehabilitacji jesteśmy na takim etapie, jaki zakładaliśmy. Przed Gollobem jeszcze długa droga. Głęboki niedowład dolnych części ciała u zawodnika. Samodzielnie pokonuje drogę z łóżka na wózek. Wierzę w to, że postęp będzie coraz większy. Etap rehabilitacji zawodnika w szpitalu praktycznie się zakończył, do końca miesiąca Tomasz Gollob opuści szpital.

11:06 – prof. Harat: Operacja przeprowadzona trzy godziny po wypadku Tomasza Golloba na torze motocrossowym w Chełmnie. Pierwszy okres przebiegał zgodnie z naszymi założeniami. Te siedem miesięcy pobytu mistrza w szpitalu przebiega tak, jak oczekiwaliśmy. Nie jesteśmy wolni od zagrożeń, jak chodzi o przyszłość. Walka z bólami neopatycznymi – to się odbywało przez te siedem miesięcy i to może wymagać naszych działań w przyszłości. Jest nadzieja, że obędzie się bez żadnych innych operacji.

11:05 – dr Rybacki: Utrzymuje się głęboki niedowład kończyn dolnych i to wymaga dalszej rehabilitacji. Ogólnie, stan zdrowia Tomasza Golloba jest bardzo dobry.

11:03 – dr Rybacki: Otrzymałem telefon od Tomasza Gaszyńskiego, że T. Gollob miał wypadek. W trakcie badań potwierdziliśmy fakt uszkodzenia rdzenia kręgowego na wysokości kręgów piersiowych. Stwierdziliśmy obustronne stłuczenie płuc i mięśnia sercowego. Gollob był w ciężkim stanie. Natychmiast był operowany przez prof. Marka Harata.

11:02 – dr Cezary Rybacki: Tomaszem opiekuję się od początku jego kariery. Spotykamy się z mediami, bo wyraził na to zgodę sam zawodnik. Zbliżamy się do końca rehabilitacji w szpitalu. Dalsza rehabilitacja będzie ambulatoryjna.

11:01 – Dziękujemy, że Tomek wybrał nasz szpital – mówi prof. Marek Harat.

11:00 – początek konferencji. Tomasz Gollob pojawił się na niej już na początku.

9:45 – Przypomnijmy, że Tomasz Gollob miał wypadek w Chełmnie  23 kwietnia. Podczas zawodów motocrossowych 46-latek uszkodził rdzeń kręgowy. Przez dwa dni znajdował się w śpiączce.

9:40 – W pierwszej części konferencji wezmą udział płk dr n. med. Jacek Rzeszotarski, zastępca komendanta szpitala, prof. dr hab. n. med. Marek Harat, kierownik kliniki neurochirurgii , dr n. med. Cezary Rybacki, ordynator oddziału klinicznego pulmonologii i alergologii oraz ppłk dr n. med. Jarosław Tywoniuk, pełniący obowiązki kierownika kliniki rehabilitacji. Tomasz Gollob dołączy w drugiej części konferencji.


Powiązane treści