Bydgoszcz
0C
Śnieg
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 0
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKonflikt zięcia z teściem aż po grób. W tym wypadku – nad wyraz dosłownie
znicz, kwiaty, cmentarz, Wszystkich Świętych - SF-1
19.11.2020 | 14:16

Konflikt zięcia z teściem aż po grób. W tym wypadku – nad wyraz dosłownie

Na zdjęciu: 50-letni mieszkaniec Inowrocławia - zamiast zapalać znicze - dewastował grób byłego teścia. I to wielokrotnie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nawet osiem lat więzienia grozi 50-letniemu inowrocławianinowi, który wielokrotnie miał znieważać grób swojego byłego teścia. Mężczyzna wpadł w policyjną zasadzkę w miniony wtorek.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze prowadzili sprawę polewania jednego z grobów różnymi substancjami. – Nagrobek był polewany farbą, woskiem, a nawet zaprawą – wylicza asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Ale to nie koniec, bo sprawca zostawiał na grobie również obraźliwe napisy. Cykliczność zdarzeń sprawiła, że mundurowi zaczęli brać pod uwagę scenariusz, że za dewastacją stoi ktoś, kogo zmarły (bądź jego rodzina) znał.

W tym wypadku trop okazał się słuszny i doprowadził do byłego zięcia nieżyjącego mężczyzny. We wtorek udało się go złapać na cmentarzu na gorącym uczynku. – 50-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sytuacji i jego roli w znieważeniach grobu – wyjaśnia Drobniecka.

Bardzo szybko okazało się, że to właśnie były zięć stoi nie tylko za tegorocznymi, ale również ubiegłorocznymi zniszczeniami nagrobka. W 2019 roku umorzono bowiem sprawę, która również obejmowała akty wandalizmu na tym grobie (w grę wchodziło nawet urywanie elementów nagrobka).

Lista zarzutów dla 50-latka wydłużyła się jeszcze o stosowanie gróźb karalnych wobec byłej żony. W efekcie może iść do więzienia na osiem lat. Czy i ile ostatecznie spędzi za kratkami – zadecyduje wkrótce miejscowy sąd. Na razie trafił do niego wniosek o tymczasowe aresztowanie mieszkańca Inowrocławia.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści