Bydgoszcz
1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 1 • L 1
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec lipca pod znakiem budowy dróg. Rozpoczynają się kolejne prace
25.07.2016 | 17:10

Koniec lipca pod znakiem budowy dróg. Rozpoczynają się kolejne prace

Drogowcy zajmują się ulicami na Osowej Górze i Czyżkówku.

Na zdjęciu: W mieście prowadzony jest obecnie także remont ulicy Chodkiewicza.

Fot. Leszek Grabowski/ archiwum

Sporo pracy mają w końcówce lipca drogowcy. W minionym tygodniu przekazano teren pod budowę ulicy na Osowej Górze, a już wkrótce ruszą prace na Czyżkówku.

W ubiegły czwartek przekazano teren pod budowę ulicy Ptasiej, na której w ramach „Programu utwardzaniu dróg gruntowych zlokalizowanych na terenie miasta Bydgoszczy” planowane jest powstanie pieszo-jezdni z kostki betonowej o szerokości 5,5 m, wybudowanie zjazdów do posesji wraz z dojściami do nich, wyniesienie skrzyżowań, montaż oświetlenia ulicznego oraz prace przy kanalizacji deszczowej oraz przy sieci i przyłączach gazowych.  Prace mają kosztować 1,65 mln zł i potrwają około cztery miesiące.

We wtorek, 26 lipca rozpocznie się kolejny remont. Na odcinku ulicy Siedleckiej między ulicami Pileckiego a Karolewską ułożona zostanie kostka betonowa, powstaną progi zwalniające, nowe chodniki, zjazdy oraz duży parking na wysokości ulicy Buszkowskiej, a w celu uspokojenia ruchu skrzyżowanie zostanie wyniesione wyżej. Planowana jest także budowa asfaltowego odcinka ulicy Świekatowskiej od ulicy Nad Torem do ulicy Siedleckiej, a na skrzyżowaniu ulic Nad Torem, Świekatowskiej i Orlicza zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Prace na Czyżkówku będą kosztować 4,2 mln zł, a gwarancja na nie ma wynosić osiem lat. Prace związane z wykonaniem jezdni zakończą się w tym roku, a pozostałe w maju 2017 r. Zlecono już także przygotowanie koncepcji programowo-przestrzennej niezbędnej do przebudowy północnego odcinka ul. Siedleckiej.


Powiązane treści