Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKoniec paraliżu ulicy Toruńskiej. Podejrzany pakunek na KPSW zawierał… przyprawy
18.05.2017 | 13:07

Koniec paraliżu ulicy Toruńskiej. Podejrzany pakunek na KPSW zawierał… przyprawy

Od godziny 12:15 ruch w rejonie uczelni odbywa się bez zakłóceń.

Na zdjęciu: Kampus Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Toruńskiej.

Fot. Wikipedia / Dział Promocji KPSW

Kwadrans po godzinie dwunastej zakończyły się działania służb związane z neutralizacją podejrzanego pakunku znalezionego na terenie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Toruńskiej. – Okazało się, że w środku znajdowały się przyprawy. Będziemy ustalali, do kogo należy paczka – mówi nam podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Przypomnijmy, że zgłoszenie o podejrzanej walizce mundurowi otrzymali po godzinie jedenastej. Na miejsce zostali oddelegowani policjanci, a także strażacy. Ruch na ul. Toruńskiej pomiędzy rondami – Bernardyńskim a Toruńskim został wstrzymany. Tajemniczym pakunkiem zajęli się pirotechnicy.

Kilkudziesięciominutowa akcja wymagała także ewakuacji, i to zarówno pracowników KPSW, jak i mieszkańców okolicznych kamienic. Łącznie swoje domy bądź miejsce pracy musiało opuścić ponad osiemdziesiąt osób.

Od godziny 12:15 na swoją trasę wróciły chociażby autobusy linii „Za T2” zastępujące wyłączoną z rejonu Babiej Wsi komunikację tramwajową.


Powiązane treści