Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec prac na Magnuszewskiej. Tak wygląda ulica na Wyżynach po remoncie [ZDJĘCIA]
Magnuszewska Bydgoszcz
06.10.2020 | 18:30

Koniec prac na Magnuszewskiej. Tak wygląda ulica na Wyżynach po remoncie [ZDJĘCIA]

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Prace modernizacyjne na ulicy Magnuszewskiej zajęły dwa miesiące. Zyskała ona nową podbudowę oraz nawierzchnię.

Fot. Eryk Dominiczak

Dokładnie dwa miesiące trwały prace remontowe na jednej z kluczowych ulic na Wyżynach – Magnuszewskiej. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że wszystkie zasadnicze roboty na niej zostały już zakończone.

Prace faktycznie dobiegły końca. W tym tygodniu wykonawca będzie prowadził już wyłącznie działania porządkowe. Wykonane musi być także oznakowanie poziome – potwierdza w rozmowie z nami Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP. Na miejscu – co widać również na zdjęciach – można się przekonać, że już tylko dni dzielą nas od formalnego zakończenia inwestycji. Ruch odbywa się płynnie po dwóch pasach w obu kierunkach, autobusy od kilku dni zatrzymują się już na właściwych peronach przystanku Magnuszewska / Modrakowa.

W ramach wartej niespełna 2,3 miliona złotych inwestycji wykonawca – firma Strabag wymienił całą konstrukcję obu jezdni. Na wspomnianych już peronach przystankowych (zarówno w kierunku ul. Glinki, jak i Wojska Polskiego) pojawiła się kamienna kostka. Już wcześniej z kolei w tym miejscu zmodernizowane zostały chodnika i dobudowane drogi dla rowerów.

Ulica Magnuszewska od dawna czekała na modernizację z powodu fatalnego stanu nawierzchni. Ruch na niej jest spory, a kolejne nakładki nie spełniały już swojej funkcji. Kierowcy musieli również zmagać się z licznymi koleinami, które powstały przez lata eksploatacji.

Remont ul. Magnuszewskiej jest uzupełnieniem innych inwestycji na Wyżynach. Przy okazji rozbudowy trasy Uniwersyteckiej nową odsłonę zyskała ulica Glinki. W rejonie jej skrzyżowania z ul. Magnuszewską powstało rondo 4 Czerwca 1989 roku. Od strony ul. Wojska Polskiego zmodernizowano torowisko tramwajowe, przebudowano także pętlę tramwajową na wysokości ul. Magnuszewskiej.

Na wykonane prace Strabag udzielił pięcioletniej gwarancji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
11 miesięcy temu

Tak płynnie???? Tylko do ul.Glinki jest 1 pas wcześniej były 2 jeden do skrętu w lewo drugi w prawo A skrzyżowanie z wyspą nie przeszkadza aby tak było no ale cóż ktoś zapewne myśl i w zdmikp aby ruch był płynny po 15 szczególne. Ciekawe myślenie panowie

Leszek
Leszek
11 miesięcy temu

Mnie zastanawia kto odbiera prace po zakończeniu? Sekretarka, z całym szacunkiem, krzywe studzienki, albo wystają, albo zapadnięte, poprawka i już krzywy asfalt, celowo?Nie dotyczy Magnuszewskiej bo jeszcze nie jechałem ale ogólnie remontów dróg.

Sebastian
Sebastian
11 miesięcy temu

Marku to jeszcze nic…..najlepsze to jest co planuja przy budowie nowych mostow na wiecznie zakorkowanym skrzyzowaniu Kazimierza Wielkiego i Fordonskiej…..otoz zmiejsza ilosc pasow z 4 do 3…..na moje pismo-ktore zamiescil Expres Bydgoski( za co dziekuje), rzecznik ZDMiKP odpowiedzial cytuje…..”nie jest naszym priorytetem wzmacnianie ruchu indywidualnego”….

NightRaven
NightRaven
11 miesięcy temu

Najniebezpieczniejsze i najbardziej chaotyczne skrzyżowanie na Wyżynach pozostało bez zmian. Dlaczego nie wybudowano ronda? Magnuszewska między Bohaterów Kragujewca a Glinkami nie potrzebuje czterech pasów ruchu. Skręcanie w lewo w jakiejkolwiek relacji jest tam koszmarem i zostanie tak przez wiele kolejnych lat. Dodatkowo gładki asfalt to jeszcze większa prędkość, teraz nie będą tam jeździć 70 a 90.

Marian
Marian
10 miesięcy temu

Tak chwalicie się zakończonym remontem ulicy Magnuszewskiej, ja natomiast wrzucę kamyczek do zakończonych prac. A mianowicie w trakcie montażu opraw oświetleniowych w ramach doświetlenia przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Modrakowej, firma wykonująca te prace uszkodziła chodnik na przejściu pomiędzy jezdniami ( od strony wschodniej jezdni). Chyba nie na tym polegają prace modernizacyjne,że jedni wykonują prace a drudzy przy swoich wykonywanych pracach niszczą inną infrastrukturę. Pomimo zgłoszenia na portalu „Dbamy o Bydgoszcz” i dołączenia zdjęcia tego miejsca, do dnia dzisiejszego nikt nie zainteresował się tym zgłoszeniem aby zobowiązać wykonawcę montażu opraw do naprawy wyrządzonej szkody. Zastawianiem się obecną sytuacją epidemiologiczną… Czytaj więcej »

Powiązane treści