Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec prac na Magnuszewskiej. Tak wygląda ulica na Wyżynach po remoncie [ZDJĘCIA]
Magnuszewska Bydgoszcz
06.10.2020 | 18:30

Koniec prac na Magnuszewskiej. Tak wygląda ulica na Wyżynach po remoncie [ZDJĘCIA]

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Prace modernizacyjne na ulicy Magnuszewskiej zajęły dwa miesiące. Zyskała ona nową podbudowę oraz nawierzchnię.

Fot. Eryk Dominiczak

Dokładnie dwa miesiące trwały prace remontowe na jednej z kluczowych ulic na Wyżynach – Magnuszewskiej. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że wszystkie zasadnicze roboty na niej zostały już zakończone.

Prace faktycznie dobiegły końca. W tym tygodniu wykonawca będzie prowadził już wyłącznie działania porządkowe. Wykonane musi być także oznakowanie poziome – potwierdza w rozmowie z nami Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP. Na miejscu – co widać również na zdjęciach – można się przekonać, że już tylko dni dzielą nas od formalnego zakończenia inwestycji. Ruch odbywa się płynnie po dwóch pasach w obu kierunkach, autobusy od kilku dni zatrzymują się już na właściwych peronach przystanku Magnuszewska / Modrakowa.

W ramach wartej niespełna 2,3 miliona złotych inwestycji wykonawca – firma Strabag wymienił całą konstrukcję obu jezdni. Na wspomnianych już peronach przystankowych (zarówno w kierunku ul. Glinki, jak i Wojska Polskiego) pojawiła się kamienna kostka. Już wcześniej z kolei w tym miejscu zmodernizowane zostały chodnika i dobudowane drogi dla rowerów.

Ulica Magnuszewska od dawna czekała na modernizację z powodu fatalnego stanu nawierzchni. Ruch na niej jest spory, a kolejne nakładki nie spełniały już swojej funkcji. Kierowcy musieli również zmagać się z licznymi koleinami, które powstały przez lata eksploatacji.

Remont ul. Magnuszewskiej jest uzupełnieniem innych inwestycji na Wyżynach. Przy okazji rozbudowy trasy Uniwersyteckiej nową odsłonę zyskała ulica Glinki. W rejonie jej skrzyżowania z ul. Magnuszewską powstało rondo 4 Czerwca 1989 roku. Od strony ul. Wojska Polskiego zmodernizowano torowisko tramwajowe, przebudowano także pętlę tramwajową na wysokości ul. Magnuszewskiej.

Na wykonane prace Strabag udzielił pięcioletniej gwarancji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
4 miesięcy temu

Tak płynnie???? Tylko do ul.Glinki jest 1 pas wcześniej były 2 jeden do skrętu w lewo drugi w prawo A skrzyżowanie z wyspą nie przeszkadza aby tak było no ale cóż ktoś zapewne myśl i w zdmikp aby ruch był płynny po 15 szczególne. Ciekawe myślenie panowie

Leszek
Leszek
4 miesięcy temu

Mnie zastanawia kto odbiera prace po zakończeniu? Sekretarka, z całym szacunkiem, krzywe studzienki, albo wystają, albo zapadnięte, poprawka i już krzywy asfalt, celowo?Nie dotyczy Magnuszewskiej bo jeszcze nie jechałem ale ogólnie remontów dróg.

Sebastian
Sebastian
4 miesięcy temu

Marku to jeszcze nic…..najlepsze to jest co planuja przy budowie nowych mostow na wiecznie zakorkowanym skrzyzowaniu Kazimierza Wielkiego i Fordonskiej…..otoz zmiejsza ilosc pasow z 4 do 3…..na moje pismo-ktore zamiescil Expres Bydgoski( za co dziekuje), rzecznik ZDMiKP odpowiedzial cytuje…..”nie jest naszym priorytetem wzmacnianie ruchu indywidualnego”….

NightRaven
NightRaven
4 miesięcy temu

Najniebezpieczniejsze i najbardziej chaotyczne skrzyżowanie na Wyżynach pozostało bez zmian. Dlaczego nie wybudowano ronda? Magnuszewska między Bohaterów Kragujewca a Glinkami nie potrzebuje czterech pasów ruchu. Skręcanie w lewo w jakiejkolwiek relacji jest tam koszmarem i zostanie tak przez wiele kolejnych lat. Dodatkowo gładki asfalt to jeszcze większa prędkość, teraz nie będą tam jeździć 70 a 90.

Marian
Marian
3 miesięcy temu

Tak chwalicie się zakończonym remontem ulicy Magnuszewskiej, ja natomiast wrzucę kamyczek do zakończonych prac. A mianowicie w trakcie montażu opraw oświetleniowych w ramach doświetlenia przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Modrakowej, firma wykonująca te prace uszkodziła chodnik na przejściu pomiędzy jezdniami ( od strony wschodniej jezdni). Chyba nie na tym polegają prace modernizacyjne,że jedni wykonują prace a drudzy przy swoich wykonywanych pracach niszczą inną infrastrukturę. Pomimo zgłoszenia na portalu „Dbamy o Bydgoszcz” i dołączenia zdjęcia tego miejsca, do dnia dzisiejszego nikt nie zainteresował się tym zgłoszeniem aby zobowiązać wykonawcę montażu opraw do naprawy wyrządzonej szkody. Zastawianiem się obecną sytuacją epidemiologiczną… Czytaj więcej »

Powiązane treści