Bydgoszcz
11C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 12 • L 9
16C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
12C
Czw
14C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec remontu na Kapuściskach. Blok czeka na nowych mieszkańców
technikow_2_umb
25.02.2017 | 08:08

Koniec remontu na Kapuściskach. Blok czeka na nowych mieszkańców

W marcu do bloku przy ul. Techników wprowadzą się nowi mieszkańcy.

Na zdjęciu: Blok przy ul. Techników 2 został wyremontowany.

Fot. UMB

Blok przy ul. Techników 2 został wyremontowany i czeka na nowych mieszkańców. Prace trwały kilkanaście miesięcy.

Remont dawnego hotelu robotniczego rozpoczął się w końcówce 2015 roku. W jego efekcie powstało 47 lokali, w tym osiem tzw. mieszkań chronionych. Na parterze urządzono trzy lokale przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek także ocieplono i wykonano nową elewację, a przed blokiem dobudowano drogę dojazdową i parking.

Prace kosztowały 6,3 mln zł. Na etapie przygotowań udało się pozyskać dofinansowanie z Programu Wspierania Budownictwa Socjalnego ze środków Funduszu Dopłat w wysokości 2,4 mln zł.

Wnioski o najem mieszkań można było składać do 31 sierpnia ub. r. W marcu do budynku trafią m.in. osoby zamieszkujące do tej pory lokale socjalne o niższym standardzie, które regularnie opłacały czynsz, dbały o najmowane lokale i cieszą się dobrą opinią w jednostkach pomocy społecznej.

W kolejce do remontu są budynki przy ul. Łukasiewicza 5 i 10. Prace rozpoczną się, jeśli miastu uda się uzyskać dofinansowanie. – Wstępnie szacujemy, że przebudowa tych dwóch budynków pochłonie około 9 mln zł. W tym roku zlecone zostanie przygotowanie dokumentacji projektowej. Rezerwujemy na nią 200 tysięcy złotych – zapowiadają urzędnicy.


Powiązane treści