Bydgoszcz
3C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 2
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKoniec rywalizacji rowerowej. European Cycling Challenge już się nie odbędzie
European Cycling Challenge-SG (6) (Copy)
17.11.2017 | 13:27

Koniec rywalizacji rowerowej. European Cycling Challenge już się nie odbędzie

Tegoroczna edycja była ostatnią w historii European Cycling Challenge.

Na zdjęciu: W 2018 roku European Cycling Challenge nie odbędzie się.

Fot. archiwum

Organizatorzy European Cycling Challenge podjęli decyzję, że w 2018 roku europejska rywalizacja rowerowa miast się nie odbędzie. W tegorocznej edycji Bydgoszcz zajęła trzecie miejsce.

Włosi organizujący rywalizację poinformowali, że w przyszłym roku nie będą już w stanie kontynuować działań. – Miasto Bolonia zaangażowało się w nowe projekty, które również będą zarządzane przez SRM, co oznacza, że prawdopodobnie nie będziemy w stanie zarządzać ECC z takim oddaniem jak w poprzednich latach – tłumaczył dyrektor zarządzający Helmuth Moroder.

Bydgoszcz w ostatnich latach należała do najaktywniejszych miast w europejskiej rywalizacji rowerowej. Odbywająca się w maju akcja była mocno promowana, dzięki czemu 1921 mieszkańców gmin należących do stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz przejechało 336 tysięcy kilometrów. Lepsze były tylko turecki Izmir i Gdańsk.

Z jednej strony pozostaje żal, iż po tak udanej dla naszych rowerzystów tegorocznej edycji to koniec rywalizacji. Z drugiej, wiemy, z jakimi spotykaliśmy się niedociągnięciami i trudnościami podczas jej trwania, a na domiar wszystkiego, nic nie zapowiadało poprawy – czytamy na stronie Aktywnej Bydgoszczy. W przyszłym roku kilka polskich miast ma wspólnie zrealizować projekt, który zastąpi ECC.


Podobne wpisy

Powiązane treści