[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koniec zbiórki darów w BCTW. Pomocą zajmą się punkty osiedlowe

Dodano: 20.04.2022 | 12:08

Na zdjęciu: Zbiórka darów w BCTW trwa od prawie dwóch miesięcy.

Fot. Tomasz Marciniak/InspireMedia

W sobotę, 23 kwietnia zakończy swoją działalność magazyn darów w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Zbiórka zostanie przeniesiona do punktów osiedlowych, które prowadzić mają organizacje społeczne.

Punkt zbiórki darów w BCTW rozpoczął funkcjonowanie 28 lutego. Od tego czasu udzielono pomocy ponad 14 tysiącom uchodźców, zbierając 800 palet z darami. Ponad połowa, bo aż 447 palet pojechało na Ukrainę. Pozostałe przekazano obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Bydgoszczy lub okolicznych gmin,

– W Bydgoszczy, już ponad 8 tysięcy osób uzyskało numer PESEL, dzięki któremu mogą korzystać z dużo większej pomocy instytucjonalnej. Do bydgoskich szkół i przedszkoli uczęszcza 2 tys. dzieci – one też mogą liczyć na wsparcie zarówno rzeczowe, jak i finansowe. Jednak jako jedno z pierwszych miast w Polsce zdecydowaliśmy się na wsparcie osiedlowych punktów zbiórki i wydawania darów, które będą oferowały doraźną pomoc uchodźcom w potrzebie – mówi wiceprezydent Michał Sztybel.

Osiedlowe punkty zbiórki darów w Bydgoszczy

Punkt w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym zakończy działalność w sobotę, 23 kwietnia. Instytucja ma wrócić do swojej normalnej działalności. Zmagazynowane dary zostaną przekazane do osiedlowych punktów zbiórki.

Obecnie urząd miasta szuka organizacji, które będą prowadzić osiedlowe punkty zbiórki. Miasto zaplanowało łącznie 54 tys. zł wsparcia na prowadzenie trzech punktów zbiórki, segregacji i wydawania darów. Maksymalne dofinansowanie dla oferenta może wynieść 18 tys. zł. Punkty mają działać pod nazwą „Bydgoszcz Ukrainie – miejski punkt przekazywania darów”. Szczegóły na stronie urzędu miasta.

Koniec zbiórki darów w BCTW. Pomocą zajmą się punkty osiedlowe
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments