Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 16
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKonkurs Filmów Amatorskich KLAPS 2022. Trwa nabór zgłoszeń
Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS 2022
11.03.2022 | 11:50

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS 2022. Trwa nabór zgłoszeń

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS 2022 to kolejna edycja prestiżowego wydarzenia.

Na zdjęciu: mat. partnera

Fot. MAT. PARTNERA

Rozpoczął się Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS 2022. Obecnie trwa nabór zgłoszeń, zaś gala finałowa odbędzie się za niemal trzy miesiące. MetropoliaBydgoska.PL jest patronem medialnym wydarzenia.

Konkurs jest adresowany do młodzieży w wieku 15-24 lat. Organizowany od 2008 roku stał się prestiżowym i wyczekiwanym wydarzeniem kulturalnym. Laureatami zostało do tej pory ok. trzystu młodych twórców. W 2019 organizatorzy organizatorzy otrzymali ponad 200 zgłoszeń z całej Polski, a teraz chcą zachęcić do udziału jeszcze więcej uczestników.

Organizatorzy będą współpracować ze środowiskami i organizacjami związanymi ze światem kultury i filmu, takimi jak: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Kino Orzeł w Bydgoszczy czy Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, a także ze stowarzyszeniami filmowymi jak np. Polskie Stowarzyszenie Montażystów, Polski Instytut Sztuki Filmowej czy Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Produkcje rywalizować będą w czterech kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk oraz animacja. Po wstępnej selekcji wykonywanej przez komisję oraz sprawdzeniu zgodności zgłoszeń z regulaminem konkursu, nadesłane filmy oceniane są przez profesjonalne jury. Do tej pory w jury konkursu gośćmi byli między innymi: Kinga Dębska, Przemysław Adamski, Patryk Kin, Ola Kierzkowska, Magdalena Wichrowska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Marcin Sauter czy Artur Owczarzak.

Wyróżniane są filmy ambitne, przekazujące istotne treści i mające wydźwięk artystyczny. Finał trwa dwa dni – w tym roku od 9 do 10 czerwca. Podczas pierwszego dnia konkursu 40 finalistów z całej Polski wraz z osobami, które towarzyszyły im w realizacji filmu uczestniczy w przeglądzie filmów, warsztatach, panelach dyskusyjnych oraz w gali finałowej. Wydarzenia te oprócz finalistów co roku przyciągają także młodzież  zainteresowaną kinem amatorskim oraz zapalonych amatorów kina niezależnego z całej Polski. Sala Kina Orzeł pomieści około 300 osób.

10 czerwca 2022, również w sali Kina Orzeł, odbędą się darmowe pokazy otwarte wszystkich filmów zakwalifikowanych do finału, połączone z panelem dyskusyjnym z udziałem jurorów na temat wartości merytorycznej i technicznej oglądanych produkcji. Widzowie otrzymają karty do głosowania, na podstawie których będzie można oddać głos na wybrany film, który otrzyma nagrodę GRAND PRIX konkursu. Tego samego dnia odbędzie się Gala Finałowa, podczas której ogłoszone zostaną wyniki XIII edycji KLAPS-a. Finaliści i zaproszeni goście poznają twórców oraz obejrzą nagrodzone przez jury produkcje. Zostanie także wręczona nagroda GRAND PRIX, wybrana przez publiczność podczas przeglądu filmów finałowych.

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS 2022 – Jak się zgłosić?

Od 1 marca 2022 możliwe jest zgłaszanie filmów poprzez stronę internetową www.kfaklaps.pl, na której też znajduje się regulamin konkursu. Wszelkie informacje na temat KLAPS-a pojawiają się również na fanpage’u @kfaKLAPS.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 maja.

Nagrody: Wartościowe bony na zakupy w sklepie ze sprzętem elektronicznym.

Konkurs odbędzie się pod honorowym patronem Prezydenta Bydgoszczy, Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS 2022. Trwa nabór zgłoszeń
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments