Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKonkurs filmowy dla dzieci
27.02.2016 | 09:47

Konkurs filmowy dla dzieci

Młodzi twórcy muszą zachęcić innych do czytania książek.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego konkurs

Fot. materiały prasowe

Czytam, więc jestem – tak brzmi hasło Miejskiego Konkursu Filmowego dla uczniów klas 4-6. Adresowany jest on szczególnie do dzieci, które uważają, że dzień bez czytania to dzień stracony. 

Zadanie konkursowe polega na nakręceniu filmu zachęcającego do czytania książek. Można to zrobić indywidualnie lub w grupach liczących maksymalnie 3 osoby. Każdy uczestnik może przesłać tylko jeden film, który trwa nie dłużej niż 4 minuty. Prace i karty zgłoszeniowe należy dostarczać pocztą lub osobiście do organizatorów konkursu do 9 marca 2016.

Organizatorzy konkursu to Filia nr 13 dla dzieci i młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy oraz biblioteka Zespołu Szkół nr 21 w Bydgoszczy. Zwrócą oni uwagę nie tylko na zgodność z tematyką konkursu i charakter perswazyjny filmu, ale również ocenią pomysłowość, montaż i kreację filmu oraz jakość gry aktorskiej lub jakość animacji.

Laureaci zostaną wyłonieni do 15 marca, a o swoim zwycięstwie dowiedzą się poprzez wiadomość mailową. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 17 marca o godz. 12:00 w filii nr 13 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.


Powiązane treści