Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKonkurs! Wygraj piękny album z bydgoskimi pocztówkami!
11.10.2021 | 12:28

Konkurs! Wygraj piękny album z bydgoskimi pocztówkami!

Na zdjęciu: „Pozdrowienia z bydgoskiego Śródmieścia. Plac Teatralny – Gdańska – Plac Wolności” to drugi album z serii pt. „Widoki dawnej Bydgoszczy”.

Fot. Błażej Bembnista

Dostępny w sprzedaży jest już album, który na swojej półce powinien mieć każdy miłośnik Bydgoszczy! W pozycji „Pozdrowienia z bydgoskiego Śródmieścia. Plac Teatralny – Gdańska – Plac Wolności” znajdziemy ponad 100 starych pocztówek i zdjęć ze zbiorów Anny Perlik-Piątkowskiej i Pawła Piątkowskiego. Do każdej ilustracji przygotowano bogaty opis miejsca, budynku czy dawnych bydgoskich zwyczajów. Dzięki uprzejmości autorów mamy dla Was konkurs.

„Pozdrowienia z bydgoskiego Śródmieścia. Plac Teatralny – Gdańska – Plac Wolności” to drugi album z serii pt. „Widoki dawnej Bydgoszczy”, która ukazuje się nakładem bydgoskiego Wydawnictwa Pejzaż. Autorką publikacji jest Anna Perlik-Piątkowska, która wraz z mężem Pawłem kolekcjonuje pocztówki i zdjęcia (a także inne pamiątki) pokazujące dawną Bydgoszcz. W albumie znajdzie się ponad 100 zdjęć i pocztówek wraz z bogatymi opisami.

Pierwsza publikacja z serii „Widoki dawnej Bydgoszczy” była poświęcona Kanałowi Bydgoskiemu – jej autorem był kustosz muzeum kanału Tomasz Izajasz. Druga część serii jest poświęcona sercu przedwojennej Bydgoszczy – ulicy Gdańskiej, która łączyła plac Teatralny i plac Wolności. Był to salon miasta – zarówno jeszcze za czasów zaboru pruskiego, jak i w dwudziestoleciu międzywojennym. To w tej części Bydgoszczy – w zachwycających kawiarniach i eleganckich restauracjach – toczyło się życie towarzyskie.

Na pocztówkach i zdjęciach znajdujących się w albumie widzimy zarówno budynki, których już nie ma – jak gmach dawnego Teatru Miejskiego – jak i te, które po dziś dzień cieszą oko mieszkańców i turystów. Perlik-Piątkowska opisuje losy powstania wielu znanych kamienic czy samego placu Wolności.  W „Pozdrowieniach z bydgoskiego Śródmieścia” przeczytamy też barwne opisy zakupów na ulicy Gdańskiej czy uroczystości, które przyciągały tłumy bydgoszczan na najważniejszą ulicę miasta.

Dzięki uprzejmości autorów mamy dla Was konkurs, w którym można wygrać jeden z egzemplarzy albumu. Aby tak się stało, należy wysłać maila na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, o tytule „Widoki dawnej Bydgoszczy”, w treści podając imię, nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: „Jakie miejsce z Bydgoszczy idealnie nadaje się na pocztówkę?” Autorów najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 15 października, do godz. 10:00. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w wiadomości zwrotnej.

Album można też zakupić na stronie internetowej www.projektpejzaz.pl/sklep w cenie 50 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści