Bydgoszcz
5C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 5 • L 5
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKonsultacje, a potem spotkania i panele eksperckie. Transport w Bydgoszczy ma być ekologiczny
csm_Konsultacje_spoleczne_-_elektromobilnosc_b7235de29a
16.06.2020 | 14:20

Konsultacje, a potem spotkania i panele eksperckie. Transport w Bydgoszczy ma być ekologiczny

Na zdjęciu: Trwają konsultacje społeczne związane z rozwojem elektromobilności.

Fot. UMB

Bydgoszcz ma stać się miastem bardziej przyjaznym ekologicznemu transportowi. Trwają obecnie konsultacje społeczne związane z opracowaniem „Strategii rozwoju elektromobilności dla miasta Bydgoszczy do 2030 roku”.

Przygotowana przez urząd miasta ankieta dotyczy kierunków inwestycyjnych, pojazdów elektrycznych oraz oceny wpływu elektromobilności na poprawę jakości życia w mieście. – Celem konsultacji jest określenie takich rozwiązań transportowych, wchodzących w zakres strategii, którymi mieszkańcy byliby najbardziej zainteresowani wraz ze wskazaniem jakiego rodzaju infrastruktury oczekują – mówią urzędnicy z bydgoskiego ratusza.

Oprócz ankiety magistrat planuje także organizację spotkań z mieszkańcami oraz otwartego panelu eksperckiego z udziałem sektora nauki i biznesu. Wszystkie działania potrwają do 30 września. Ich ostatnim etapem będą konsultacje gotowego już dokumentu, który ma doprowadzić do zwiększenia liczby pojazdów nisko- i zeroemisyjnych poruszających się po Bydgoszczy oraz doprowadzić do budowy infrastruktury ładowania.

Na koniec ubiegłego roku w Bydgoszczy było zarejestrowanych 273 tysiące pojazdów, w tym około 800 hybryd i zaledwie 32 pojazdy elektryczne (0,011%). Naszą obszerną analizę: „Czy warto kupić samochód elektryczny w Bydgoszczy” można przeczytać TUTAJ.

W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkie działania w ramach konsultacji odbywać się będą w formie elektronicznej. Ankiety dla mieszkańców i przedsiębiorców oraz zarządzenie prezydenta w sprawie konsultacji można znaleźć na stronie urzędu miasta – www.bydgoszcz.pl.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lok_Pat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lok_Pat
Gość
Lok_Pat

Co tu konsultować?? Trzeba budować. Różne strategie dla Bydgoszczy mają to do siebie, ze każda kolejna to aktualizacja niewielkich poprawek z poprzedniej. Modne meleksy elektryczne, to dołóżmy stację ładowania jeździdełek. Oczywiście o utylizacji bateryjek nikt aktualnie nie będzie myślał. W końcu żarówki rtęciowe lądują przeważnie w koszu to aku też specjaliści będą wyrzucać… A to, że podobnie opony się ścierają jest nieistotne. W korkach też podobnie będą stały, aby rzecznik pieszych był dumny ścigając się z nimi idąc po chodniku:) Auta w korkach na pewno szkodzą mniej od jeżdżących:) No ale jak widać PO Krakowie…do komunikacji publicznej nie ma co… Czytaj więcej »

Powiązane treści