Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bydgoskie Standardy Zieleni: W końcu jest projekt, można zgłaszać uwagi

Dodano: 14.11.2023 | 13:44

Na zdjęciu: Po kilkunastu miesiącach prac, mieszkańcy mogą zapoznać się z projektem Bydgoskich Standardów Zieleni i zgłosić do niego swoje uwagi.

Fot. Szymon Fiałkowski

Po kilkunastu miesiącach prac, mieszkańcy mogą zapoznać się z projektem Bydgoskich Standardów Zieleni i zgłosić do niego swoje uwagi. Urząd miasta podkreśla, że dokument będzie miał decydujący wpływ na utrzymanie i projektowanie nowych terenów zielonych.

W ramach projektu „Bez lipy!”, realizowanego przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju we współpracy z Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Wydziałem Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska UMB wypracowano projekt dokumentu „Bydgoskie standardy zieleni. Rekomendacje do lokalnych wytycznych w zakresie kształtowania miejskiej zieleni”.

W prace nad dokumentem zaangażowanych zostało ponad 40 osób, tworzących Zespół ds. zieleni, w skład którego wchodzili: przedstawiciele organizacji pozarządowych (m.in. Bydgoskiego Ruchu Miejskiego, Bydgoszcz G10 i MODrzewia), urzędnicy i przedstawiciele jednostek miejskich, naukowcy i specjaliści-praktycy w zakresie zieleni oraz mieszkańcy i mieszkanki Bydgoszczy.

Zespół pracował nad wypracowaniem rekomendacji od maja 2021 do kwietnia 2023 roku. Podczas spotkań i dyskusji opracował materiały wyjściowe do dokumentu „Bydgoskich standardów zieleni”. Zebrany materiał został opracowany przez dr Edytę Szeryńską-Rosłon, architekt krajobrazu ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego we współpracy z urzędniczkami z Referatu Zieleni Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Kolejne wersje i etapy powstawania dokumentu były konsultowane z osobami tworzącymi Zespół ds. zieleni podczas spotkań warsztatowych i zbierania uwag – wyjaśnia magistrat.

Projekt lokalnej polityki dotyczącej zieleni w Bydgoszczy został publicznie zaprezentowany na otwartym spotkaniu 25 kwietnia 2023 roku oraz opublikowany na stronie internetowej Pracowni Zrównoważonego Rozwoju. Teraz swoje uwagi do projektu mogą zgłosić także mieszkańcy Bydgoszczy. Do 10 grudnia na stronie www.bydgoszcz.pl/zielenmożna zapoznać się z projektem Bydgoskich Standardów Zieleni oraz wyrazić swoją opinie lub uwagi.

0 0 votes
Article Rating
Bydgoskie Standardy Zieleni: W końcu jest projekt, można zgłaszać uwagi
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments