Bydgoszcz
21C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKonsultacje transportowe w Bydgoszczy zakończone. Wyniki poznamy za kilka tygodni
27.10.2015 | 17:10

Konsultacje transportowe w Bydgoszczy zakończone. Wyniki poznamy za kilka tygodni

Przez dwa tygodnie drogowcy zbierali opinie i uwagi mieszkańców na temat nowego układu komunikacji miejskiej.

Na zdjęciu: Linia nr 60 ma kursować na zmienionej trasie - między Błoniem a pętlą na ulicy Morskiej na Bartodziejach.

Fot. Sebastian Torzewski

W niedzielę zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie nowego układu komunikacji publicznej w Bydgoszczy. Ma on rozpocząć swoje funkcjonowanie od 1 stycznia, gdy do użytku zostanie oddana linia tramwajowa do Fordonu.

Na początku miesiąca bydgoscy drogowcy zaprezentowali koncepcję przetrasowania linii tramwajowych oraz autobusowych. Zaproponowali, aby do największej dzielnicy miasta docierały trzy linie tramwajowe. I to one są przyczyną planowanej rewolucji. Część linii ma bowiem zmienić znacząco swój przebieg, kolejne mają z kolei pełnić funkcję dowozową.

Od 12 do 25 października Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej czekał na korekty od mieszkańców. Choć drogowcy na obecnym etapie nie chcą zbyt wiele mówić na temat proponowanych zmian w stosunku do rozwiązań pierwotnych, to wiadomo, że swoje zgłoszenia przekazało około 250 osób. Teraz ZDMiKP ma się z nimi zapoznać, a w połowie listopada zaprezentować efekty tej analizy.

Od 1 stycznia do Fordonu mają docierać linie tramwajowe nr 3 (z pętli przy ulicy Rycerskiej w okolicach dworca kolejowego do osiedla Łoskoń), nr 7 (Kapuściska – os. Niepodległości) oraz nowa linia nr 9 (Wilczak – Łoskoń). Dodatkowo, przetrasowana ma być linia nr 8, która ze wspomnianych Kapuścisk, zamiast na Wilczak, ma dojeżdżać do Rycerskiej. Sporo zmian czeka również linie autobusowe – jednym z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów jest zmiana przebiegu linii nr 83, która nadal łączy Fordon z północną częścią Śródmieścia (w tym ul. Mickiewicza czy Hetmańską), a która od nowego roku ma być przekierowana na trasę W-Z wzdłuż ulic: Kamiennej, Artyleryjskiej oraz Pileckiego (do ronda Maczka przy węźle zachodnim).

zdmikp_komunikacja_10116

Do tematu wrócimy niebawem.


Powiązane treści