Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kontrola w firmie budowlanej w Bydgoszczy. Prezes i członek zarządu będą musieli wyjechać z Polski

Dodano: 02.12.2023 | 18:46

Na zdjęciu: Dwaj mężczyźni nie mieli wymaganych pozwoleń na pracę.

Fot. mat. Straży Granicznej

Straż Graniczna przeprowadziła kontrolę legalności zatrudnienia w jednej z bydgoskich firm, która świadczy usługi budowlane. Okazało się, że dwóch mężczyzn, którzy na co dzień są w zarządzie spółki, nie ma wymaganych prawem zezwoleń.

W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami dwaj obywatele Azerbejdżanu oraz Uzbekistanu, którzy w kontrolowanej spółce pełnili funkcje prezesa oraz członka zarządu, stawili się w siedzibie Straży Granicznej w Bydgoszczy.

Mężczyźni mieli zgodę na pobyt czasowy i pracę od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, lecz jedynie w charakterze pracownika budowlanego. Nie mieli za to zezwoleń pozwalających na pełnienie funkcji w zarząd osób prawnych, które uzyskały wpis do rejestru przedsiębiorców na podstawie przepisów o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak czytamy w komunikacie Straży Granicznej, „wobec 31-letniego Azera oraz 40-letniego Uzbeka przeprowadzono kontrolę legalności pobytu, w wyniku której wszczęto postępowania administracyjne w kierunku zobowiązania mężczyzn do powrotu za złamanie przepisów ustawy o cudzoziemcach”.  Mężczyznom wydano już stosowne decyzje, w których orzeczono roczny zakaz ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
6 miesięcy temu

Karapetyan?