Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 6 • L 5
4C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaNakłoPolitykaKontynuacja czy wielki powrót? Szubin w II turze wyłoni burmistrza
um szubin_AS-1
22.10.2018 | 18:10

Kontynuacja czy wielki powrót? Szubin w II turze wyłoni burmistrza

Kto będzie zarządzał gminą Szubin przez pięć najbliższych lat?

Na zdjęciu: Druga tura wyłoni nowego burmistrza Szubina. 4 listopada dowiemy się, kto będzie zarządzał gminą z fotela burmistrza w miejskim ratuszu.

Fot. Andrzej Schmidt / archiwum

Spora niespodzianka w I turze wyborów w Szubinie. Były wiceburmistrz miasta Mariusz Piotrkowski ma na razie sporą przewagę nad urzędującym Arturem Michalakiem. Spektakularna klęska trzech pozostałych kandydatek.

W poniedziałkowe popołudnie opublikowano wyniki pierwszej tury wyborów samorządowych w Szubinie. Już wiadomo, że wyborczy pojedynek rozstrzygnie się za dwa tygodnie.

Po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji, najwyższe poparcie otrzymał Mariusz Piotrkowski. Były wiceburmistrz uzyskał 42,36% wskazań. Na drugim miejscu uplasował się obecnie urzędujący włodarz Szubina. Na Artura Michalaka swój głos oddało 32,27% wyborców. Największą przegraną niedzielnego boju jest Karolina Domżała-Kaczmarek, którą otrzymała 12,73% głosów. 8,86% uprawnionych do głosowania poparło Wiolettę Borys-Stachowiak, a 3,79% – Krystynę Sichel.

W wyborach do rady miasta największe poparcie otrzymał Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Piotrkowskiego „Gmina Szubin Razem” – 34,14%. 22,84% poparcia uzyskał komitet „Wspólna Gmina Szubin” A. Michalaka, a 19,39% – Szubińska Inicjatywa Samorządowa. Na dalszych miejscach komitet wyborców Karoliny Domżały Kaczmarek – 18,83% i PSL – 4,81% głosów.


Powiązane treści