Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKonwencja Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy. Przyjeżdżają Schetyna, Lubnauer i Nowacka [NA ŻYWO]
06.10.2018 | 08:51

Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy. Przyjeżdżają Schetyna, Lubnauer i Nowacka [NA ŻYWO]

Na zdjęciu: Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer odwiedzili Bydgoszcz już w maju.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

W sobotę odbędzie się konwencja wojewódzka Koalicji Obywatelskiej z udziałem Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer i Barbary Nowackiej. Jej przebieg będzie relacjonować na żywo.

[RELACJA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE. PROSIMY UŻYWAĆ KLAWISZA F5 LUB KLIKAĆ TUTAJ]

12:15 Koniec konwencji.

12:10 Teraz na scenie wicemarszałek Zbigniew Ostrowski mówiący o działaniach samorządu województwa.

12:02 Od kiedy jestem prezydentem, w Platformie było dwóch przewodniczących: Donald Tusk i Grzegorz Schetyna. Żaden nie próbował wpłynąć na decyzje radnych. A z Nowogrodzkiej, nie wszyscy Państwo to wiecie, przychodziły instrukcje dla radnych – mówi Bruski, przestrzegając wyborców przed kandydatem, który „nie ma kręgosłupa moralnego”.

11:58 Jest teraz tyle rozpoczętych robót. Wiem, że bydgoszczanie cierpią. Ale muszą pamiętać, że każde roboty kiedyś się kończą i będziemy się cieszyć z tych inwestycji.

11:55 Nadal Bruski: Konsultacje w naszym mieście są standardem. Funkcjonują ciała takie jak rada ds. partycypacji społecznej, rada seniorów, zespół ds. polityki rowerowej i wiele innych. Cieszę się, że one są, bo wspierają w podejmowaniu najlepszych decyzji. I Unia Europejska. Tyle już o niej dzisiaj było. Bez Unii nie byłoby sukcesu Bydgoszczy.

11:52 Niektórzy obiecują, byle obiecywać. Ja rozliczyłem się z obietnic z poprzednich wyborów. A w Bydgoszczy są niektórzy, którzy swoje materiały wyborcze sprzed lat chowają – mówi prezydent. Osiem lat temu kasa miasta była pusta i perspektywy marne. Ale udało się przez ten czas zrealizować wiele przedsięwzięć.

11:50 – Prezydent Bruski ujął mnie projektem zagospodarowania Młynów Rothera. Muzeum mózgu, w obecnych czasach, jako miejsce, gdzie będzie można prowadzić badania nad tymi obszarami, to strzał w dziesiątkę – kończy Sikorski, apelując o głosowanie na Koalicję Obywatelską.

11:48 – Niedawno ktoś mnie spytał, czy nadal uważam się za człowieka prawicy. Dla mnie prawica kojarzy się z takimi słowami jak prawość, praworządność, poprawność, konserwatyzm, czyli zachowanie instytucji, dziedzictwa, dbanie o lasy, a nie ich wycinanie. A więc to, co nam proponuje PiS, to narodowy-socjalizm. Narodowy w formie, socjalistyczny w treści. Kiedyś już to było i pamiętamy, jak się skończyło – mówi Sikorski. – Zostawiliśmy PiS-owi trzy projekty w MSZ. We wszystkich trzech sprawach pierwsze co zrobił PiS, to doniesienie do prokuratury. Nie ma dochodzeń, zarzutów, ale po cichu PiS wrócił do tych projektów. Chcemy tego w samorządach? Aby przez pierwsze lata szukali haków i marnowali czas?

11:40 – Teraz na scenę wchodzi Radosław Sikorski. – Wszyscy słyszeliśmy słowa Mateuszka-Kłamczuszka na taśmach. Nie będą się znęcał, bo mi nie wypada. Ale jak prezydent mówi, że nie ma tam nic takiego, prezes mówi, że używanie brzydkich słów to męska rozmowa, a PiS-owskie media mówią, że naruszono prywatność premiera, to ho-ho-ho! – zaczyna Sikorskiego. – Ja nie jestem bez grzechu. Ale wiemy, że w tej sprawie byli bandą hipokrytów.

11:35:  PiS to władza jednego starszego pana z Warszawy. Koalicja Obywatelska to władza każdego: pana z Gniezna, pani z Bydgoszczy, pani z Krakowa. I w końcu też tego starszego pana z Warszawy, ale już nie cała – mówi Nowacka.

11:33: Teraz występuje Barbara Nowacka: 21 października wybierzemy albo kolesiostwo, partyjne sądy, chaos w szkołach i cenzurę w kulturze, albo mądrość obywateli, którzy sami będą decydować.

11:29 Teraz Lubnauer mówi o Unii Europejskiej, Brexicie i o potrzebie jak najszybszego wprowadzenia Euro.

11:25PiS chce kierować każdą gminą z Nowogrodzkiej. A przepraszam. Akurat w Bydgoszczy kandydat PiS-u zbierałby polecenia nie tylko z Nowogrodzkiej, ale też z Torunia – mówi Lubnauer

11:23 Przewodnicząca Nowoczesnej: Bydgoszcz jest europejska. Mamy tu Europejskie Centrum Pieniądze, Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, do europejskiego formatu wyrastają Bydgoski Festiwal Operowy i Festiwal Prapremier. Do tego świetne wykorzystanie środków europejskich.

11:21Podczas poprzednich wyborów samorządowych mówiliśmy o inwestycjach infrastrukturalnych, bo musieliśmy nadgonić braki. Teraz mówimy o tym co najważniejsze – o inwestycji w człowieka. Bo to inteligencja ludzka, rozwój, innowacje będą najważniejszym elementem w rozwoju nie tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej – mówi Tadeusz Zwiefka, który następnie zapowiada Katarzynę Lubnauer.

11:18Ustawa z 2016 roku odebrała lub ograniczała emerytury wielu ludziom ze służ mundurowych, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani i służyli państwu po 1990 roku. W Bydgoszczy wielu tych ludzi mieszka. Przywrócimy te emerytury – zapowiada lider Platformy Obywatelskiej.

11:16Mówi się: „Wydoili w rządzie, wydoją w samorządzie. Nie pozwolimy na to” – mówi Schetyna, za co otrzymuje brawa z widowni.

11:15 – Teraz  Schetyna przestrzega przed PiS-em i mówi o bronieniu samorządów.

11:13 Zawsze wspieram Rafał Bruskiego, co nie jest trudne, bo wygrywa wszystkie wybory – mówi Schetyna – Bydgoszcz się zmienia. Budżet obywatelski, otworzenie się na mieszkańców, rozmowa z nimi, projekty prowadzone z ich akceptację, pieniądze europejskie na wielką skalę wykorzystywane przez miasto – to wszystko pokazuje, że można.

11:10 –  W Bydgoszczy czuję się jak w domu. Mieszkał tu mój brat, pamiętam bydgoską Solidarność, z którą solidaryzowała się cała Polska – mówi Grzegorz  Schetyna.

11:08 –  Rafał Bruski wita gości:  Katarzynę Lubnauer, Barbarę Nowacką,  Grzegorza  Schetynę, Radosława Sikorskiego, Sławomira Neumanna i wszystkich zebranych.

11:03 – Sala zapełnia się gośćmi. – Za chwilę zaczynamy – zapowiada Monika Matowska.

Początek konwencji zaplanowano na godz. 11:00.


Powiązane treści