Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKonwój Serca Caritas i Polfinka z prezentami dla pacjentów szpitala dziecięcego [ZDJĘCIA]
06.12.2018 | 14:31

Konwój Serca Caritas i Polfinka z prezentami dla pacjentów szpitala dziecięcego [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: To już po raz trzeci zebrane dary w specjalnym konwoju przewiezione zostały do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

Fot. Stanisław Gazda

Dzisiaj przed południem świąteczny konwój już po raz trzeci, w asyście policyjnego radiowozu, wyruszył z siedziby Caritasu Diecezji Bydgoskiej do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Na miejscu Święty Mikołaj i jego przyjaciele: Polfinek oraz Serce Caritasu, zostali przywitani przez dyrekcję i personel szpitala, a następnie odwiedzili dzieci hospitalizowane w tej placówce, obdarowując je prezentami.

Już po raz trzeci sprawiamy radość dzieciom, które los skazał na pobyt w szpitalu. To, że nasz bus wypełnił się prezentami, to zasługa wielu instytucji i osób dobrego serca, którzy wspierają coroczną naszą akcję, przekazując różne dary: zabawki, gry planszowe, książeczki z bajkami, pluszaki, artykuły piśmiennicze. Co ciekawe, coraz częściej pary ślubne zastrzegają sobie, żeby zamiast kwiatów i pieniędzy przynieść im prezenty, które będą mogły być przekazane właśnie dla chorych dzieci. Dary dla dzieci pochodzą także ze zbiórek organizowanych w kołach Caritas na terenie całej diecezji. To wspaniałe, że ludzie coraz chętniej chcą się dzielić dobrem, sprawiając niesamowitą radość dzieciakom. Przekazując im prezenty mamy możliwość zobaczyć to na własne oczy – powiedział nam zastępca dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. Maciej Kulczyński.

Policja nie tylko zabezpiecza konwój i uczestniczy w pakowaniu i rozdawaniu prezentów. Drugą bowiem częścią konwoju jest organizowanie profilaktycznego show pn. „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”, które  odbędzie się w 18 grudnia o godzinie 14.00  w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy.


Powiązane treści