Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Cały kraj w strefie żółtej, obowiązek zakładania masek także na powietrzu
08.10.2020 | 14:55

Koronawirus. Cały kraj w strefie żółtej, obowiązek zakładania masek także na powietrzu

O nowych powiatach w strefach żółtej i czerwonej poinformowano podczas konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Cały kraj znalazł się w żółtej strefie, co oznacza, że zakładanie masek będzie obowiązkowe także na otwartej przestrzeni.

Fot. Szymon Makowski / archiwum

Premier i minister zdrowia poinformowali na wspólnej konferencji prasowej, że w całym kraju od najbliższej soboty (10 października) obowiązywać będą dokładnie takie same obostrzenia, jak w powiatach, które były w strefie żółtej. – Dzisiaj słowa klucze to: spokój, odpowiedzialne podejście, zmniejszenie ryzyka emisji. Robimy to poprzez dystans i maseczki – mówił szef rządu.

Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski wystąpili na wspólnej konferencji, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szef rządu zadeklarował, że w ciągu kilku dni zwiększy się o co najmniej kilka tysięcy liczba łóżek dla pacjentów, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. – Mamy jeszcze 500 wolnych respiratorów dla pacjentów z COVID-19 i kolejne 500 w magazynach – dodał.

Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że w całym kraju od najbliższej soboty (10.10) wprowadzone zostaną takie same obostrzenia, jakie obowiązują w tych powiatach, które były/są w strefie żółtej (od ubiegłego tygodnia w tzw. strefie czerwonej były powiaty aleksandrowski i żniński, a w strefie miast i powiatów objętych alertem – pow. lipnowski i Włocławek). – W strefie żółtej mielibyśmy ponad sto powiatów. To jedna trzecia kraju – powiedział Morawiecki.

Obecna nadal będzie także strefa czerwona – w niej nadal jest powiat aleksandrowski, ale znalazło się także miasto Grudziądz. – Strefa czerwona nadal obowiązuje, w czwartki będzie aktualizowana – informuje rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W związku ze zmianami, od najbliższej soboty limit osób gromadzących się w jednym miejscu podczas imprez okolicznościowych ograniczono do 75, w całym kraju obowiązkowe będzie zasłanianie nosa i ust także na świeżym powietrzu. Lokale gastronomiczne, bary i puby będą otwarte w godz. 6:00 – 22:00. W restauracjach na 1 osobę przypada powierzchnia 4 metrów kwadratowych.

W sobotę, rząd ma przedstawić kolejne zasady związane z walką z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, że dzisiaj resort zdrowia poinformował o 4 280 przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 76 osób, a w ciągu ostatniej doby w kraju wykonano rekordową liczbę – 44,1 tys. testów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści