Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKoronawirus. Co mogą zrobić przedsiębiorcy?
14.03.2020 | 09:48

Koronawirus. Co mogą zrobić przedsiębiorcy?

Na zdjęciu:

Fot. mat. nadesłane

Pracodawcy Pomorza i Kujaw prezentują pakiet informacji dotyczących wpływu koronawirusa na nasze otoczenie.

Walczymy z koronawirusem. Martwimy się o zdrowie nasze i bliskich. A co z gospodarką? Czy ktoś martwi się o jej kondycję? Niestety pandemia w dużym tempie pogarsza sytuację wielu branż gospodarki. Dlatego organizacje zrzeszające pracodawców zareagowały natychmiast, kierując  do rządu i parlamentu apel o pilne wprowadzenie rozwiązań ograniczających negatywne oddziaływanie pandemii koronawirusa na rynek pracy i gospodarkę. Zaproponowały zawarcie Paktu Społecznego, który pozwoli polskim firmom zredukować duże poczucie niepewności oraz da szanse na utrzymanie dotychczasowego poziomu zatrudnienia.

Więcej informacji tutaj: https://pracodawcyrp.pl/aktualnosci/apel-polskich-przedsiebiorcow-o-zawarcie-paktu-spolecznego-2020-rokiem-regulacyjnego-spokoju

Rząd informuje, że przygotował projekt specustawy dotyczącej rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy odczują negatywne skutki koronawirusa w prowadzonej działalności. Zostanie on przedstawiony na początku przyszłego tygodnia. Zapowiedziano, że powstanie pakiet osłonowy, który będzie zawierał m.in. ulgi w należnościach wobec państwa, rozwiązania pomagające w utrzymaniu płynności finansowej (wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów) oraz chroniące rynek pracy (m.in. rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów).

Więcej informacji tutaj: https://www.biznes.gov.pl/pl/nowe-propozycje-nad-ktorymi-prace-zaczelo-ministerstwo-rozwoju-ktore-maja-wesprzec-firmy-dotkniete-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa

Ministerstwo Rozwoju opublikowało zalecenia dla przedsiębiorców w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, które dotyczą organizacji pracy i BHP:
https://www.gov.pl/web/rozwoj/zalecenia-dla-przedsiebiorcow-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa

12.03.2020r. Pracodawcy RP zrealizowali webinarium nt. Przedsiębiorca vs. koronawirus – prawa i obowiązki. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowanymi tu informacjami:

 

 

 „Pracodawcy Pomorza i Kujaw” Związek Pracodawców

ul. Gdańska 141/3/6

85-022 Bydgoszcz

e-mail: biuro@pracodawcy.info.pl
tel. 52 524-09-20

www.pracodawcy.info.pl

facebook.com/PracodawcyPomorzaiKujaw

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści