Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Cztery nowe zakażenia w województwie kujawsko-pomorskim – jest ich już łącznie 37
szpital zakaźny Bydgoszcz
28.03.2020 | 09:29

Koronawirus. Cztery nowe zakażenia w województwie kujawsko-pomorskim – jest ich już łącznie 37

O nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Chorzy na koronawirusa są hospitalizowani w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Jest 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w sobotę (28 marca) rano Ministerstwo Zdrowia.

Resort przekazuje, że pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa stwierdzono u 47 osób: 12 z woj. małopolskiego, 10 z woj. śląskiego, 7 z zachodniopomorskiego, 6 z lubelskiego, 4 z kujawsko-pomorskiego, 3 z woj. pomorskiego, 2 z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

Służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego doprecyzowały, że najnowsze przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą czterech osób: trzech mężczyzn i kobiety. Jeden zakażony to mężczyzna w sile wieku z powiatu mogileńskiego, który jest hospitalizowany w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, a stan jego zdrowia jest dobry. Dwaj kolejni zakażeni mężczyźni są w starszym wieku, pochodzą z powiatu bydgoskiego. Jeden przebywa w domowej kwarantannie i jego stan jest dobry, drugi z nich leczony jest w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, a stan jego zdrowia określany jest jako średni stabilny.

Zakażona koronawirusem kobieta pochodzi z powiatu nakielskiego, jest w sile wieku i również jest hospitalizowana w szpitalu w Grudziądzu, a stan zdrowia zakażonej jest określany jako dobry.

W sumie, w województwie kujawsko-pomorskim zakażonych jest 37 osób. W całym kraju – 1436, 16 osób zmarło.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści