Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Osiem nowych zakażeń w regionie. Dwie osoby zmarły w Bydgoszczy i Grudziądzu
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (1)
18.04.2020 | 10:17

Koronawirus. Osiem nowych zakażeń w regionie. Dwie osoby zmarły w Bydgoszczy i Grudziądzu

Najnowsze statystyki podało o poranku Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zmarł pacjent zakażony koronawirusem.

Fot. Jakub Soboczyński

W Polsce potwierdzono 184 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało w sobotnie (18 kwietnia) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia. Zmarło siedem osób, w tym dwie w naszym regionie.

Zobacz również:

Koronawirus - specjalny serwis

Z opublikowanego tuż po godzinie dziesiątej raportu ministerstwa wynika, że najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w województwie dolnośląskim – 43. 35 w woj. śląskim, 21 – podlaskim i pomorskim, 18 – wielkopolskim, 13 – opolskim, 11 – małopolskim, 8 – kujawsko-pomorskim, 7 – zachodniopomorskim, 4 – podkarpackim, 2 – lubelskim i 1 – świętokrzyskim. W sumie, potwierdzono 184 przypadki, a w całym kraju zakażonych jest już 8563 osób.

Na Kujawach i Pomorzu, pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa potwierdzono u 4 osób z Bydgoszczy oraz 1 osobie z Grudziądza i powiatów: aleksandrowskiego, toruńskiego i żnińskiego. Łącznie, zakażonych jest 395 osób.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – SPRAWDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Jednocześnie z komunikatu resortu dowiadujemy się o śmierci siedmiu osób, które były zakażone koronawirusem (w całym kraju zmarło już 339 osób).

W naszym województwie zmarły dwie osoby. W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu zmarła 74-letnia kobieta, która była w tej placówce hospitalizowana od 7 kwietnia i została do niej przewieziona ze szpitala w Toruniu. Jak przekazuje nam rzecznik grudziądzkiego szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska, kobieta miała choroby współistniejące. W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zmarł z kolei 84-letni mężczyzna, który także miał choroby współistniejące. Jak wczoraj informowały służby urzędu wojewódzkiego, stan zdrowia 19 osób leczonych pod kątem koronawirusa w szpitalach jest ciężki, 18 – średni, a 23 – dobry.

W sobotę pojawiła się też dobra informacja – w naszym województwie wyzdrowiało 17 kolejnych osób – w sumie już 38.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści