Bydgoszcz
-4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H -3 • L -4
-13C
Nd
-13C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Otwarcie barów, restauracji i salonów fryzjerskich w kolejnym etapie luzowania restrykcji
Zimowy ogródek_ Stary Rynek Bydgoszcz - SF (7)
11.05.2020 | 12:50

Koronawirus. Otwarcie barów, restauracji i salonów fryzjerskich w kolejnym etapie luzowania restrykcji

Dzisiaj i jutro nad tematem luzowania obostrzeń będzie dyskutował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Na zdjęciu: W trzecim etapie luzowania restrykcji, otwarte mają zostać m.in. ogródki przy barach i restauracjach. Niebawem - jak mówi wicepremier Jadwiga Emilewicz - zostaną przygotowane specjalne wytyczne, na mocy których mają te obiekty funkcjonować.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dzisiaj i jutro Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie dyskutować nad kolejnymi etapami luzowania wprowadzonych obostrzeń.

Jak na razie, wprowadzono dwa etapy luzowania obostrzeń. W drugim z nich zdecydowano się na otwarcie galerii handlowych (funkcjonują one w nowym reżimie sanitarnym od ubiegłego tygodnia). – Dzisiaj i jutro zespół będzie analizował sytuację epidemiczną i liczbę ognisk, które się pojawiły, bo liczba zakażeń jest bardzo nierównomierna, jeżeli chodzi o poszczególne rejony kraju – mówił w „Sygnałach Dnia” w radiowej Jedynce rzecznik rządu Piotr Mueller.

Najtrudniej wygląda obecnie sytuacja na Śląsku, gdzie liczba zakażeń wynosi ponad trzy tysiące, a najwięcej zakażeń jest obecnie w kopalniach. Tymczasem, jak podaje Dziennik Zachodni, rząd ma podobno rozważać opcję zamknięcia woj. śląskiego. – Ten tydzień będzie przełomowy, jeśli chodzi o decyzję w tej sprawie – mówi informator gazety.


ŚLEDŹ SPECJALNY SERWIS – METROPOLIABYDGOSKA.PL/KORONAWIRUS


Rząd pracuje także nad planem przejścia do kolejnego etapu luzowania obostrzeń. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ma dzisiaj i jutro dyskutować nad kolejnymi etapami poluzowania wcześniej wprowadzonych obostrzeń. W trzecim etapie, m.in. otwarte mają zostać salony fryzjerskie i kosmetyczne, ale także ogródki barów i restauracji.

Jak zapowiada w programie Money.pl wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, jeszcze w tym tygodniu zostają przygotowane szczegółowe wytyczne. Podkreśla, że w trakcie minionego tygodniu prowadzone były konsultacje z przedstawicielami tych branż. Chodzi m.in. o liczbę osób na metr kwadratowy w restauracjach, barach i ogródkach, gdzie początkowo klienci mają być przyjmowani, odległości między poszczególnymi stolikami, ale także dezynfekcję w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. W trzecim etapie (wstępnie planuje się jego wprowadzenie w przyszłym tygodniu) planowane jest także dopuszczenie organizacji imprez do 50 osób, ale bez udziału publiczności.

W ostatnim etapie, w nowym reżimie sanitarnym mają zostać otwarte m.in. kina.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści