[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koronawirus. Są pierwsze przypadki omikronu w regionie

Dodano: 10.01.2022 | 13:06

Na zdjęciu: W regionie potwierdzono pierwsze cztery przypadki zakażenia wariantem omikron koronawirusa.

Fot. Archiwum

Są pierwsze przypadki zakażenia wariantem omikron koronawirusa na Kujawach i Pomorzu. Poinformował o tym podczas poniedziałkowej (10 stycznia) konferencji prasowej wojewoda.

Mikołaj Bogdanowicz przedstawiał w trakcie briefingu aktualną sytuację epidemiczną w województwie. W poniedziałkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia informowało o 7 785 przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju i 275 w Kujawsko-Pomorskiem.

Jak informował wojewoda, w szpitalach w regionie przebywa tysiąc pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusa. – To o 190 osób mniej niż 20 grudnia, w apogeum czwartej fali – mówił przedstawiciel rządu w terenie. Dodawał, że pod respiratorem jest 98 pacjentów, 16 jest leczonych w utworzonym w Ciechocinku szpitalu tymczasowym. Dla pacjentów w regionie zabezpieczono półtora tysiąca miejsc w szpitalach. – Te decyzje na razie nie ulegają zmianom – podkreślił Bogdanowicz. Jeśli chodzi o liczbę zakażeń, to w województwie kujawsko-pomorskim spada, ale ten spadek jest niewielki. – Tendencja spadkowa wyhamowuje – nie ukrywał przedstawiciel rządu w terenie.

Bogdanowicz przekazał, że w regionie potwierdzone zostały cztery przypadki zakażenia wariantem omikron. Trzy osoby, u których potwierdzono zakażenie tym wariantem są hospitalizowane w szpitalach w regionie, czwarta znajduje się już poza województwem. Na Kujawach i Pomorzu poziom wyszczepienia ludności wynosi niespełna 54,5%.

Wojewodę pytano też o to, co z pacjentami, którzy zmagają się z innymi chorobami (np. zawały serca, udary). – W tej chwili w województwie nie zostały wstrzymane zabiegi planowe, one są realizowane – mówił Bogdanowicz i – opierając się na danych z raportu regionalnego oddziału NFZ – wyliczał, że w szpitalach jest 5,5 tys. osób, z czego wspomniany tysiąc osób zmaga się z koronawirusem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments