Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKoronawirus. Strażacy z jednostki w Bydgoszczy wysłani na kwarantannę
Komenda Miejska PSP w Bydgoszczy - JRG nr 1, Pomorska 16 - SF
31.03.2020 | 10:10

Koronawirus. Strażacy z jednostki w Bydgoszczy wysłani na kwarantannę

Na zdjęciu: Strażacy z JRG nr 1 w Bydgoszczy we wtorek pełnią służbę w innych jednostkach. Budynek i sprzęt przy Pomorskiej we wtorek będzie dezynfekowany.

Fot. Szymon Fiałkowski

Piętnastu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy zostało skierowanych na kwarantannę. – Od jutra jednostka normalnie wróci do działania – mówi nam rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP.

Na kwarantannę skierowano piętnastu strażaków. – To działanie profilaktyczne – mówi rzecznik prasowy KW PSP w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak. Jak ujawnia, jeden ze strażaków z jednostki JRG nr 1 w Bydgoszczy jest także ratownikiem medycznym i wczoraj miał kontakt z osobą, która jest zakażona koronawirusem.

Strażacy zostali wysłani na kwarantannę do ośrodka szkoleniowego w Łubiance – to obiekt, który – jak mówi st. kpt. Piętak – jest przystosowany dla osób, które na co dzień pełnią służbę w formacjach mundurowych.

Budynek i sprzęt Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy Pomorskiej 16 w Bydgoszczy zostaje poddany dezynfekcji, natomiast strażacy z tej jednostki dzisiaj będą pełnić służbę i działania w JRG 2 i JRG 3 w Bydgoszczy. – Jutro jednostka normalnie wróci do działania – informuje rzecznik prasowy kujawsko-pomorskich strażaków.

Jednocześnie – jak mówi nam st. kpt. Arkadiusz Piętak – u żadnego ze strażaków w naszym regionie nie stwierdzono obecności koronawirusa. Strażacy zwracają się także z apelem do wszystkich: – Jeśli do nas kierujecie zgłoszenia o zdarzeniu, informujcie o tym, że jesteście zakażeni koronawirusem, przebywacie w kwarantannie, lub mieliście kontakt z osobą zakażoną. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści