Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 17 • L 15
21C
Pt
12C
Sob
17C
Nd
11C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Trzy nowe przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu, dwie kolejne osoby zmarły
koronawirus bydgoszcz
15.04.2020 | 10:11

Koronawirus. Trzy nowe przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu, dwie kolejne osoby zmarły

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy hospitalizowanych pod kątem koronawirusa jest dwanaście osób.

Fot. Maciej Rejment

Jest 206 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w środowe (15 kwietnia) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia.

Z komunikatu resortu dowiadujemy się, że najwięcej potwierdzonych przypadków stwierdzono w województwie wielkopolskim – 67. 37 przypadków jest w woj. śląskim, 31 – dolnośląskim, 25 – lubelskim, 14 – małopolskim, 10 – opolskim, 7 – świętokrzyskim, 3 – podkarpackim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim oraz po 2 – w woj. pomorskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Łącznie w całym kraju zakażonych jest 7408 osób.

Jak informuje rzecznik urzędu wojewódzkiego Adrian Mól, na Kujawach i Pomorzu pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa potwierdzono u 1 osoby z powiatów: bydgoskiego, golubsko-dobrzyńskiego i nakielskiego. Łącznie, zakażonych w regionie jest 355 osób. Jednocześnie, kolejna – 21 osoba – została wyleczona z koronawirusa.

Resort przekazał również informację o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Dwie z nich zmarły w szpitalu w Grudziądzu. To 82-letnia kobieta i 64-letni mężczyzna. Jak przekazuje nam rzecznik grudziądzkiego szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska, oboje byli do Grudziądza przewiezieni ze szpitala w Toruniu i mieli choroby współistniejące. W placówce byli leczeni od 7 kwietnia.

W kraju w wyniku zakażenia zmarło 268 osób, na Kujawach i Pomorzu – 11.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści