Bydgoszcz
-9C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -9 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Trzynaście nowych przypadków zakażenia na Kujawach i Pomorzu
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
08.04.2020 | 10:38

Koronawirus. Trzynaście nowych przypadków zakażenia na Kujawach i Pomorzu

Na zdjęciu: Szpital zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Są 152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w kraju – poinformowało w środę (8 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia. Jest też trzynaście nowych zakażeń na Kujawach i Pomorzu.

Jak przekazał resort, nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą 29 osób z województwa wielkopolskiego, 28 ze śląskiego, 27 z zachodniopomorskiego, 13 z kujawsko-pomorskiego, 12 z dolnośląskiego, 9 z małopolskiego, 7 z lubelskiego i pomorskiego, 6 z opolskiego, 5 z warmińsko-mazurskiego, 4 z podlaskiego, 3 ze świętokrzyskiego i 2 z podkarpackiego.

Łącznie, zakażonych jest 5000 osób. Jednocześnie, rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz przekazał, że ponad 160 osób jest w szpitalach w stanie ciężkim. Resort w porannym komunikacie przekazał również informację o śmieci siedmiu kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem. Bilans zmarłych osób wzrósł do 136. Jest też dobra wiadomość – wyleczonych zostało ponad 220 osób.

Na Kujawach i Pomorzu, najnowsze przypadki zakażenia dotyczą 13 osób – 4 z Torunia, 3 z Bydgoszczy, 2 z powiatu nakielskiego i 1 osoby z powiatów: chełmińskiego, lipnowskiego, toruńskiego i włocławskiego. W naszym regionie, w sumie zakażonych jest 277 osób. Dwie zmarły.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści