Bydgoszcz
16C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 18 • L 13
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w regionie. Ponad sześć tysięcy osób objętych kwarantanną [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (3)
26.03.2020 | 23:20

Koronawirus w regionie. Ponad sześć tysięcy osób objętych kwarantanną [PODSUMOWANIE]

Resort zdrowia wieczorem poinformował o dwóch kolejnych osobach, które zmarły w wyniku koronawirusa.

Na zdjęciu: Leczenie chorych na koronawirusa odbywa się m.in. w bydgoskim szpitalu zakaźnym.

Fot. Szymon Fiałkowski

1221 – tyle przypadków zakażenia koronawirusa stwierdzono w Polsce. Niestety, wieczorem resort zdrowia poinformował o dwóch kolejnych ofiarach wirusa.

Ministerstwo podało na Twitterze, że w szpitalu w Warszawie zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem: 84-letnia kobieta i 78-letni mężczyzna. Tym samym, wskutek zakażenia koronawirusem, śmierć w Polsce poniosło już 16 osób.

Wieczorem, resort podał również informację o 58 nowych przypadkach zakażenia, które dotyczą aż 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Liczba zakażonych w kraju wynosi 1221.

Jak sytuacja wygląda na Kujawach i Pomorzu? Dzisiaj poinformowano o czterech kolejnych przypadkach zakażenia, a wśród zakażonych jest dwójka dzieci z powiatu bydgoskiego, które hospitalizowane są w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Kolejne dwie zakażone osoby to kobieta i mężczyzna w sile wieku z okolic Włocławka, które przebywają w szpitalu zakaźnym w Toruniu. Stan zdrowia całej czwórki określany jest jako dobry.

W regionie zakażonych jest 31 osób, 59 kolejnych jest hospitalizowanych pod kątem koronawirusa. Kolejny dzień z rzędu wzrosła liczba osób, które objęto kwarantanną. Jeszcze wczoraj było ich ponad 5900, dzisiaj – 6115, zaś 1845 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. W sumie pobranych zostało także 1303 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści