Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koronawirus w regionie. Szpital tymczasowy kończy działalność

Dodano: 12.05.2021 | 10:58

Na zdjęciu: W trakcie trzeciej fali koronawirusa, szpital tymczasowy uruchomiony był w Ciechocinku. Placówka kończy działalność w najbliższą sobotę, ale cały sprzęt - jak mówi wojewoda - zostaje tam, gdyby doszło do ewentualnej czwartej fali.

Fot. Jacek Nowacki / Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Utworzony na potrzeby walki z koronawirusem szpital tymczasowy w Ciechocinku zakończy działalność w najbliższą sobotę (15 maja). – Cały sprzęt, cała infrastruktura pozostaje w tym szpitalu na wypadek ewentualnej czwartej fali – mówi wojewoda.

W środę (12.05), resort zdrowia poinformował o 4 255 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju (ostatniej doby wykonanych zostało ponad 66,2 tys. testów), a w regionie potwierdzono 238 nowych przypadków. O poprawie sytuacji epidemicznej na Kujawach i Pomorzu mówi także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wizyta ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w Bydgoszczy. Mówił o problemach w psychiatrii dziecięcej


Jak słyszymy w urzędzie wojewódzkim, obecnie w szpitalach w regionie przebywa 811 osób, a liczba zajętych respiratorów spadła poniżej 100. – W trakcie trzeciej fali przekroczyliśmy 210 pracujących respiratorów, wspomagających oddychanie osób przechodzących COVID-19 – mówi wojewoda. Jednocześnie, przedstawiciel rządu w terenie przekazuje, że w najbliższą sobotę (15 maja), działalność zakończy uruchomiony w trakcie trzeciej fali szpital tymczasowy w Ciechocinku. – W momencie, kiedy notujemy tak ogromne spadki pacjentów, z dniem 15 maja szpital tymczasowy w Ciechocinku kończy swoją działalność – informuje Bogdanowicz, ale zaznacza, że cały sprzęt i infrastruktura w tym szpitalu pozostaną na wypadek ewentualnej czwartej fali. – Jednak liczymy, że dzięki szczepieniom do takiej sytuacji nie dojdzie – podkreśla.

Wojewoda przekazuje, że jeszcze w tym miesiącu w szpitalach w regionie zostanie odmrożonych przeszło 1 300 łóżek. – Pozwoli na uruchomienie zatrzymanych m.in. oddziałów internistycznych, wewnętrznych w szpitalach powiatowych, ale również oddziałów kardiologicznych czy chirurgicznych – wylicza Bogdanowicz i dodaje, że prace nad odmrażaniem łóżek trwają wespół z dyrekcją szpitali oraz sztabem kryzysowym.

Z informacji, które w środowe przedpołudnie przekazują służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie liczba zaszczepionych osób przekroczyła już 700 tysięcy, a przeszło 170 tys. przyjęło już dwie dawki szczepionki.

Szymon Fiałkowski