Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 7 • L 5
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
4C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaKoronawirus w urzędzie marszałkowskim. Zakażony został wicemarszałek Sosnowski
Zbigniew Sosnowski - SF
19.10.2020 | 13:44

Koronawirus w urzędzie marszałkowskim. Zakażony został wicemarszałek Sosnowski

Na zdjęciu: Urząd marszałkowski potwierdził informacje o zakażeniu koronawirusem wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Urząd marszałkowski poinformował o dziewięciu zakażeniach w swoich strukturach. Na kwarantannę trafiło kilkudziesięciu pracowników.

Potwierdzamy, że zakażony koronawirusem jest wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Jego stan jest dobry. Pozytywny wynik otrzymał także asystent wicemarszałka. Dziś badane będą kolejny osoby z bezpośredniego kontaktu z wicemarszałkiem – mówi sekretarz województwa Marek Smoczyk. Koronawirusa rozpoznano też u siedmiu pracowników urzędu marszałkowskiego. Zakażenia pochodzą z kilku niezależnych źródeł. Do pracy zdalnej skierowano prewencyjnie około 60 osób, które mogły mieć potencjalny kontakt z zakażonymi. Część z nich zostanie skierowana na kwarantannę przez sanepid.

Procedury związane z sytuacją epidemiologiczną obowiązują w urzędzie marszałkowskim od marca. Pracownicy noszą maski wszędzie poza biurem, w którym pracują, mierzona jest temperatura i dezynfekowane są pomieszczenia. Posiedzenia sejmiku i zarządu województwa odbywają się w trybie częściowo zdalnym i na salach posiedzeń przebywa kilka osób. W sali posiedzeń zarządu podczas obrad mogą jednocześnie przebywać: trzech członków zarządu województwa, skarbnik województwa, sekretarz województwa (lub jego zastępca) oraz pracownik Biura Obsługi Zarządu. Pozostałe osoby uczestniczą w posiedzeniu zdalnie. Jest to dwóch członków zarządu województwa oraz radca prawny. Referujący, którzy przedstawiają informacje zarządowi województwa, mają możliwość łączenia w drodze wideokonferencji. Dotyczy to również osób spoza urzędu marszałkowskiego, np. dyrektorów wojewódzkich jednostek organizacyjnych.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 7,5 tysiąca pozytywnych wyników badań na obecność koronawirusa. W tym gronie jest niemal pół tysiąca osób z województwa kujawsko-pomorskiego, z czego najwięcej, bo 126 – w Bydgoszczy. Łączna liczba zakażeń od początku epidemii wynosi ponad 183 tysiące, z czego wyzdrowiały 94 tysiące osób. Aktualnie zajętych jest ponad osiem tysięcy łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Zajęte są także 672 respiratory.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści