Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 18 • L 16
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaKoronawirus w urzędzie marszałkowskim. Zakażony został wicemarszałek Sosnowski
Zbigniew Sosnowski
19.10.2020 | 13:44

Koronawirus w urzędzie marszałkowskim. Zakażony został wicemarszałek Sosnowski

Na zdjęciu: Urząd marszałkowski potwierdził informacje o zakażeniu koronawirusem wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Urząd marszałkowski poinformował o dziewięciu zakażeniach w swoich strukturach. Na kwarantannę trafiło kilkudziesięciu pracowników.

Potwierdzamy, że zakażony koronawirusem jest wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Jego stan jest dobry. Pozytywny wynik otrzymał także asystent wicemarszałka. Dziś badane będą kolejny osoby z bezpośredniego kontaktu z wicemarszałkiem – mówi sekretarz województwa Marek Smoczyk. Koronawirusa rozpoznano też u siedmiu pracowników urzędu marszałkowskiego. Zakażenia pochodzą z kilku niezależnych źródeł. Do pracy zdalnej skierowano prewencyjnie około 60 osób, które mogły mieć potencjalny kontakt z zakażonymi. Część z nich zostanie skierowana na kwarantannę przez sanepid.

Procedury związane z sytuacją epidemiologiczną obowiązują w urzędzie marszałkowskim od marca. Pracownicy noszą maski wszędzie poza biurem, w którym pracują, mierzona jest temperatura i dezynfekowane są pomieszczenia. Posiedzenia sejmiku i zarządu województwa odbywają się w trybie częściowo zdalnym i na salach posiedzeń przebywa kilka osób. W sali posiedzeń zarządu podczas obrad mogą jednocześnie przebywać: trzech członków zarządu województwa, skarbnik województwa, sekretarz województwa (lub jego zastępca) oraz pracownik Biura Obsługi Zarządu. Pozostałe osoby uczestniczą w posiedzeniu zdalnie. Jest to dwóch członków zarządu województwa oraz radca prawny. Referujący, którzy przedstawiają informacje zarządowi województwa, mają możliwość łączenia w drodze wideokonferencji. Dotyczy to również osób spoza urzędu marszałkowskiego, np. dyrektorów wojewódzkich jednostek organizacyjnych.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 7,5 tysiąca pozytywnych wyników badań na obecność koronawirusa. W tym gronie jest niemal pół tysiąca osób z województwa kujawsko-pomorskiego, z czego najwięcej, bo 126 – w Bydgoszczy. Łączna liczba zakażeń od początku epidemii wynosi ponad 183 tysiące, z czego wyzdrowiały 94 tysiące osób. Aktualnie zajętych jest ponad osiem tysięcy łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Zajęte są także 672 respiratory.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści