Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w województwie kujawsko-pomorskim. Specjalny dokument ze statystykami i wykresami [GOOGLE DOCS]
szpital zakaźny Bydgoszcz
31.03.2020 | 17:51

Koronawirus w województwie kujawsko-pomorskim. Specjalny dokument ze statystykami i wykresami [GOOGLE DOCS]

Ilu jest zakażonych, zdrowych, poddanych kwarantannie? Gdzie jest najwięcej zachorowań? Na te pytania odpowiadamy, zbierając dla Was dane z Ministerstwa Zdrowia oraz urzędu wojewódzkiego.

Na zdjęciu: Osoby zakażone są hospitalizowane między innymi w bydgoskim szpitalu zakaźnym.

Fot. Szymon Fiałkowski

Codziennie pojawiają się nowe informacje dotyczące zakażeń koronawirusem. Postanowiliśmy pomóc Wam w gąszczu informacji związanych z sytuacją w regionie i przygotowaliśmy specjalne zestawienia statystyk i wykresów.

Od kilkunastu dni cyklicznie informujemy o kolejnych potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Przekazujemy również informacje dotyczące osób zmagających się z koronawirusem. Odbywa się to jednak wycinkowo. Wielokrotnie trafiają do nas pytania dotyczące chociażby łącznej liczby osób hospitalizowanych, poddanych kwarantannie czy też liczby przypadków w poszczególnych miastach oraz powiatach.

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom przygotowaliśmy kompleksowe zestawienie dotyczące liczby zakażeń koronawirusem, osób znajdujących się w szpitalach i kwarantannie domowej. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dane pochodzące z Ministerstwa Zdrowia oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dla Was – mamy nadzieję – będą podstawą do analizy sytuacji (wiedza ma uspokajać, a nie rozszerzać panikę), dla nas – bazą do zadawania pytań osobom przekazującym dane statystyczne.


Koronawirus w województwie kujawsko-pomorskim – statystyki i wykresy (dzień po dniu)


Dane aktualizujemy na bieżąco wraz z kolejnymi komunikatami ministerstwa oraz administracji wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Podzieliliśmy je na trzy segmenty: w pierwszym arkuszu znajdziecie informację o liczbie przypadków, pobranych/zbadanych próbkach oraz osobach hospitalizowanych, poddanych kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu. W drugim prezentujemy zakumulowane dane na temat miejsc zamieszkania osób zakażonych SARS-CoV-2, w trzecim – miejsce leczenia (z podziałem na poszczególne szpitale i leczenie w warunkach domowych).

W przypadku pozyskania kolejnych partii danych nasz dokument będzie zyskiwał kolejne tabele oraz wykresy. Planujemy między innymi weryfikację profilu osób zakażonych (pod kątem wieku).

Informację na temat bieżącej aktualizacji znajdziecie na górze podstawowego arkusza. W przypadku pytań lub uwag prosimy o kontakt pod adresem redakcja@metropoliabydgoska.pl.

Będziemy zobowiązani za przekazywanie dalej bezpośredniego linka do zestawienia: bit.ly/Koronawirus_KujPom. Można go również dowolnie zapisywać na swoich komputerach, laptopach czy smartfonach dzięki możliwościom usługi Google Docs (zapis jako PDF czy arkusz kalkulacyjny).

Codziennie można śledzić również naszą relację na żywo dotyczącą komunikatów i utrudnień związanych z epidemią koronawirusa. Szczegóły na stronie głównej portalu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści