Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 8 • L 8
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. ZUS od jutra ponownie czynny dla klientów
zus bydgoszcz
03.05.2020 | 21:39

Koronawirus. ZUS od jutra ponownie czynny dla klientów

Na zdjęciu: ZUS w Bydgoszczy od jutra ponownie będzie otwarty dla klientów.

Fot. Archiwum

Od poniedziałku (4 maja), Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie obsługiwać będzie bezpośrednio klientów. – Zachowujemy oczywiście wszelkie zasady bezpieczeństwa z uwagi na COVID-19 – mówi regionalny rzecznik ZUS na Kujawach i Pomorzu.

Otwarcie naszych sal odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – słyszymy od prezes ZUS prof. Gertrudy Uścińskiej. We wszystkich placówkach ZUS nadal pozostaną skrzynki, do których będzie można samodzielnie składać dokumenty, wnioski i pisma.

Ze względów bezpieczeństwa, przedstawiciele zakładu proszą, aby odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Takie osoby powinny do czasu obowiązywania wytycznych rządowych posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta. Obsługa w placówkach realizowana będzie przy zachowaniu odpowiedniego odstępu między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 m między osobami).

Klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące (za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem) nie będą mogły podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną – mówi rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego Krystyna Michałek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści