Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koronawirusowe oszustwo na bydgoskim lotnisku. Zatrzymanej kobiecie grozi kilka lat więzienia!

Dodano: 31.08.2021 | 15:45

Na zdjęciu: Na bydgoskim lotnisku w miniony weekend wykryto przypadek posługiwania się sfałszowanym certyfikatem szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trzy przypadki posługiwania się fałszywymi dokumentami związanymi z epidemią koronawirusa odnotowali w miniony weekend funkcjonariusze straży granicznej. Jeden z nich ujawnili pogranicznicy z Bydgoszczy. – Zatrzymana kobieta posługiwała się na bydgoskim lotnisku sfałszowanym certyfikatem potwierdzającym szczepienia – wyjaśnia major Krzysztof Grzech z zespołu prasowego SG.

W sobotę na bydgoskim lotnisku zameldował się samolot z Birmingham. Wśród pasażerów była kobieta, która – jak ustalili strażnicy – posiadała sfabrykowany brytyjski certyfikat potwierdzający, że przyjęła dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Pasażerka lotu z Wielkiej Brytanii została automatycznie zatrzymana. Usłyszała zarzut posłużenia się sfałszowanym dokumentem. – Przyznała się do winy – podkreśla mjr Grzech. Kobiecie grozi teraz nawet pięć lat więzienia.

Podobna kara może spotkać dwie osoby, które posłużyły się fałszywymi dokumentami w Łodzi. Tym razem chodziło o dwóch podróżnych, którzy przylecieli do Polski z Londynu. Jak czytamy w komunikacie straży granicznej, okazali oni funkcjonariuszom fałszywe oświadczenia ozdrowieńców.

Służby prasowe SG zaznaczają, że funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowują coraz większą liczbę podobnych zdarzeń. – Dotyczy to przerobionych bądź podrobionych certyfikatów lub zaświadczeń potwierdzających szczepienie przeciwko COVID-19 lub ozdrowienie – podsumowuje mjr Grzech.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments