Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koronowski policjant odznaczony przez Ministra Zdrowia. Otrzymał odznakę Honorowego Dawcy Krwi

Dodano: 03.05.2024 | 09:15

Na zdjęciu: Asp. Adrian Serocki przez 14 lat oddał łącznie 25 litrów tego bezcennego daru

Fot. KMP Bydgoszcz / SF

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem i działaniem na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia. Za ten dar aspirant Adrian Serocki, dzielnicowy z Komisariatu w Koronowie, został odznaczony krzyżem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Policjant oddał ponad 25 litrów krwi.

– Aspirant Adrian Serocki, dzielnicowy z Komisariatu w Koronowie, został zaproszony przez Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy do odebrania odznaczenia Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego Dla Zdrowia Narodu – informuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy. –  Z rąk Zastępcy Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Pani mgr Anny Majewskiej odebrał również list gratulacyjny. W liście czytamy wyrazy uznania i podziękowania za „aktywne promowanie honorowego krwiodawstwa, działanie na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia krwią i jej składnikami oraz postawę pełną poświęcenia i oddania misji niesienia dobra”. Aspirant Adrian Serocki po raz pierwszy oddał ten cenny dar po wstąpieniu do Policji w 2010 roku podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej w Szkole Policji w Słupsku. Był wówczas na kursie podstawowym. Od tego czasu regularnie oddaje krew i jej składniki w celu ratowania zdrowia i życia ludzi – dodaje kom. Kowalska,

Policjanci podkreślają, że asp. Adrian Serocki przez 14 lat oddał łącznie 25 litrów tego bezcennego daru. Jak mówi, medal jest dla Niego bardzo wyjątkowym wyróżnieniem. Funkcjonariusz od wielu lat promuje krwiodawstwo, do czego zachęca również kolegów pełniących z nim służbę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Śnieżyna
Śnieżyna
2 miesięcy temu

Dlaczego nie ma o tym wzmianki na stronie gminy?Czy to nie jest powód do dumy i promocji?Kto odpowiada za promocję gminy i bierze za to pieniądze?Bo u prywaciarza za taki brak wyczucia byłoby już po premii.Niech burmistrz zatrudni kogoś kto będzie należycie promował gminę.