Bydgoszcz
14C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 15 • L 13
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKoszmarny wypadek bydgoskiej wioślarski. Potrącił ją bus
maria-wierzbowska-anna-wierzbowska-lotto-bydgostia-st.jpg
25.08.2017 | 10:24

Koszmarny wypadek bydgoskiej wioślarski. Potrącił ją bus

Do zdarzenia doszło podczas treningu na rowerze.

Na zdjęciu: Anna Wierzbowska (z lewej) miała wypadek podczas treningu na rowerze.

Fot. archiwum

Anna Wierzbowska miała wypadek podczas treningu na rowerze. Wioślarka Lotto-Bydgostii z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Wierzbowska sama poinformowała o zdarzeniu na swoim profilu na instagramie. – Zostałam potrącona przez minibusa na skrzyżowaniu. Miałam dużo szczęścia, bo moja siostra zachowała zimną krew i reanimowała mnie – napisała Wierzbowska, dołączając do informacji zdjęcie ze szpitala w Wałczu.

W zdarzeniu najbardziej ucierpiała lewa noga wioślarki, co wykluczy ją ze startu w mistrzostwach świata w Sarasocie w USA, które odbędą się na przełomie września i października   – Czekam na operację, ale poza tym i bolesnymi ranami żyję.  Przód busa był kompletnie zniszczony, wiec możecie sobie wyobrazić, jak szybko musiał jechać – tłumaczyła Wierzbowska, która przed rokiem złamała stopę na dwa tygodnie przed startem igrzysk. Zdążyła jednak wykurować się do występu w Rio.

Zawodniczka zaapelowała też do do swoich kolegów i koleżanek. – Może to kolejna lekcja dla nas, bo każdego roku przed ważnymi regatami dochodzi do wypadków rowerowych z udziałem wioślarzy i w minutę marzenia zostają wyrzucone do kosza. Uważajcie i rozejrzyjcie się jeden raz więcej, nie liczcie na szczęście – napisała.

Dear all, During cycling workout I’ve been hit by a mini bus, he was trying to pass us on a double lane and a cross road. I am extremely lucky because my sister kept the cold blood and reanimated me. I love this girl for life. My left leg is crushed I’m waiting for surgery, but outside of that and painful cuts I’m alive. The front of the mini bus is completely destroyed so you can imagine how fast he was going. May this be yet another lesson to all of us, every year before most important reggatta we hear how rowers crush during cycling, either it’s their stupidity or unexpected accident, in a minute dreams are thrown to trash. I’m not going to Sarasota, last year I broke my foot two weeks before Olympics so I know I can come back stronger, but you athletes and coaches stay safe, turn around one more time don’t count on luck or presumption.Save your life. Thank you for all the support and carrying, I’ll be back I promise you that.. #luckytobealive #staysafe #loveyourlife

Post udostępniony przez Anna and Maria Wierzbowska (@sisters_wierzbowskie)


Powiązane treści