Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 17 • L 17
21C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKPEC wyróżniony w branżowym rankingu. Zajął pierwsze miejsce
12.04.2021 | 15:44

KPEC wyróżniony w branżowym rankingu. Zajął pierwsze miejsce

Na zdjęciu: KPEC wygrał ogólnopolski ranking.

Fot. Szymon Fiałkowski

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zostało nagrodzone w rankingu organizowanym przez Strefę Gospodarki Gazety Prawnej. Bydgoska spółka zajęła pierwsze miejsce w rankingu firm z branży ciepłowniczej.

Kapituła konkursowa oceniała m.in. wyniki finansowe przedsiębiorstw, nakłady na inwestycje i remonty, wykorzystanie środków unijnych, ilość sprzedanej energii i obsługiwanych węzłów, a także długość sieci ciepłowniczej czy liczbę awarii. – Nasza firma od wielu lat realizuje swoje założenia polegające na modernizacji infrastruktury technicznej. Dostarczane przez nas do odbiorców ciepło pochodzi zarówno ze źródeł zewnętrznych, jak też z własnych zakładów. Priorytetem jest unowocześnianie właśnie źródeł ciepła należących do spółki, które są zlokalizowane aż w 5 gminach. Działania te polegają na budowie nowoczesnych elektrociepłowni gazowych pracujących w wysokosprawnej kogeneracji w Bydgoszczy, Szubinie, Nakle nad Notecią, Koronowie i Solcu Kujawskim – mówi prezes Andrzej Baranowski

Dla KPEC-u to drugie zwycięstwo w plebiscycie. Poprzednie odniósł w 2019 roku. Przed rokiem uplasował się zaś na drugim miejscu. Obecnie spółka obsługuje ponad 4700 węzłów cieplnych, a łączna moc zamówiona przez odbiorców przekracza 650 MW. Zatrudnia ok. 360 pracowników i eksploatuje 449 km sieci ciepłowniczych. W ub. roku na inwestycje przeznaczyła 31,5 mln zł, a na remonty – ponad 2,5 mln zł. Wśród zadań na kolejne lata wymienia poprawę jakości powietrza, stopniowe odejście od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii, edukację ekologiczną i zwiększenie liczby odbiorców.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści